У Чернівцях не вистачає двірників. Скажімо, у Шевченківському районі потрібно 278 двірників, а працюють лише 192, тобто не вистачає третини. У Першотравневому необхідно 165 двірників, а фактично є лише 115. Взимку їх стане ще менше, бо дехто напередодні холодів звільняється, адже робота важка, а платять мало.
Молодь втікає через місяцьДвірник Олег Шабанов уже шість років щодня на світанку доїжджає автобусом з Остриці. "Через погане здоров’я не міг ніде влаштуватися на роботу, а в ПП "Житлосервіс" мене взяли, – розповів Олег. – У нас лише декілька чоловіків, решта – жінки. Молодь витримує не більше місяця – втікає. Прибираю поблизу декількох багатоповерхівок. Часто мешканці викидають пакети зі сміттям просто через вікна, особливо порожні пляшки з-під горілки. А коли роблять ремонти, скидають біля контейнерів гори будівельного сміття і старі меблі. Навесні та восени маємо клопіт зі зрубаним гіллям. Буває, що завантажуємо по два тракторні причепи. Зате зарплату нам платять вчасно, щомісяця отримуємо і преміальні".
– Працюю двірником у місті вже 20 років. Сподівалася отримати у Чернівцях квартиру, але так і не дочекалася, – поскаржилася двірник Марія Іванівна. – Зарплату отримувала мінімальну, тому й пенсію маю мінімальну. Натомість заробила багато болячок і надірвалася. Тепер майже всі гроші йдуть на ліки. Хотіла звільнитися, але начальник КЖРЕПу просить ще трохи попрацювати, бо нікому. Двірниками працюють переважно старші жінки. Є навіть із вищою освітою, наприклад, колишня вчителька і лікар. Із острахом чекаю зими, бо тоді найважче: замерзають руки та ноги".
Ні житла, ні пільг– Дехто з двірників звільняється напередодні зими, а навесні знову працевлаштовується, – зазначив заступник голови Шевченківської райради Дмитро БАЛАНЮК. – Зараз нічим заманити людей. Раніше двірникам давали гуртожиток чи квартиру. І за це треба було обов’язково відпрацювати десять років. Зараз житла не дають, зарплати невеликі...
– Не хочуть чернівчани працювати двірниками. Здебільшого йдуть прибирати сільські мешканці, які щодня доїжджають, – запевнила головний спеціаліст-економіст управління житлового господарства Першотравневої райради Галина ВЛАД. – Хоча із жовтня цього року їм підвищили зарплату. Тепер двірники отримують на руки в середньому 1100-1150 гривень. Щоби більше заробити, деякі виконують по півтори-дві норми.
– Нині у нас працюють 23 двірників, не вистачає двох, – повідомив начальник КЖРЕПу №6, який обслуговує центральну частину міста, Ярослав ТУНИК. – Зараз вони не звільняються так масово, як раніше. Напевно, тому, що трохи зросла зарплата. За останні три роки, протягом яких очолюю КЖРЕП, жоден наш двірник не отримав квартиру. А люди здебільшого йдуть працювати заради житла.
– У нас є 12 двірників, але цього замало для прибирання великої території мікрорайону "Руський-1", – розповіла директор приватного підприємства "Житлосервіс" Анжела РОСЛЯКОВА. – Робота важка, починається о 05.00. Немає жодних пільг і можливості отримати житло. Двірники змушені не лише прибирати закріплену за ними територію, а й вантажити сміття на трактор.
Надія БУДНА
11-11-2010, 11:32
0
2 171