Чи реально повернути собі гроші, витрачені на ремонт даху чи під’їзду? Таку можливість мають усі мешканці будинків комунальної власності. Однак для цього потрібно пройти тривалу бюрократичну процедуру, а отримана сума далеко не завжди покриває усі витрати.
Чиновники самі пропонують мешканцям долучатися до ремонтів власними силами. Адже будинки та мережі у місті зношуються, а коштів у бюджеті на їхнє оновлення немає.
– Коли до нас звертаються мешканці з проханням зробити ремонт, ми їм пропонуємо кілька варіантів вирішення їхньої проблеми, – розповідає заступник начальника управління житлово-комунального господарства Шевченківського району Віктор РАЄЦЬКИЙ. – ЖРЕП може виконати лише невеликий поточний ремонт. Коли ж ідеться про капітальний, ми пропонуємо мешканцям будинку створити об’єднання співвласників, яке може розраховувати на фінансову допомогу з бюджету, або організувати ремонт власними силами з відшкодуванням за рахунок квартплати. Люди часто погоджуються на другий варіант, адже тоді можуть розраховувати на повернення коштів, хоч і не одразу.
У місті діє "Положення про порядок компенсації мешканцям будинків витрат на ремонтні роботи в рахунок сплати квартирної плати та експлуатаційних витрат", затверджене рішенням міськвиконкому 2001 року, а 2004 року до нього було внесено зміни. Стосується воно лише будинків комунальної власності (на приватні чи зняті з балансу положення не поширюється).
Скільки заплатять
По-перше, гроші повертають не готівкою – якщо дотримано всю процедуру, мешканцеві просто зменшать розмір квартплати. По-друге, сума відшкодування далеко не завжди покриває усі витрати. Сума відшкодування не може перевищувати розмір нарахувань за п’ять років складової поточного ремонту в тарифі на утримання житла.
Нині середня сума відшкодування мешканцям-ентузіастам трохи перевищує 400 гривень. Так, у Шевченківському районі за 10 місяців цього року призначили відшкодування 73 мешканцям на 32 тисячі 567 гривень (2009 року – 196 мешканцям на 51 тисячу 670 гривень).
Тож чи варто братися за справу, якщо ціна ремонту вимірюється не сотнями, а тисячами гривень? Варто, якщо підключити до робіт сусідів. Тоді відшкодування витрачених коштів отримає кожен із них і є шанс повернути якщо не всю, то більшу частину вкладених у ремонт грошей. Нині у місті є випадки, коли спільні мережі лагодять одночасно мешканці десяти квартир.
Нині у Чернівцях для кожного будинку затверджено окремий тариф, складова поточного ремонту в ньому різна. Отож для кожного випадку будуть різні нарахування та різні терміни відшкодувань – детальніше про це вам розкажуть у вашому ЖРЕПі.
Ігор ДОВГАНЬ
Як оформити документи
Саме з документів слід починати. Інакше гроші не віддадуть. До початку робіт слід зробити наступне:
Звернутися із заявою до районної ради про надання дозволу на виконання певних робіт із подальшим відшкодуванням коштів.
Будинок повинна оглянути комісія районної ради, яка визначає доцільність проведення робіт.
Якщо є потреба ремонту, складають дефектний акт, визначають обсяги робіт.
Після затвердження дефектного акту ЖРЕП складає кошторис на виконання робіт, який надають для ознайомлення мешканцям і затверджує райвиконком.
Для відшкодування витрат треба надати фінансові документи – чеки, накладні з вартістю будматеріалів і робіт. Якщо таких документів немає, під час вирахування суми витрат братимуть середню статистичну ціну будматеріалів в області.
Мешканці можуть виконати роботи як власними силами, так і найняти працівників ЖРЕПу чи будівельної організації – обов’язково такої, яка має дозвіл на виконання відповідних робіт.
Райвиконком ухвалює рішення про відшкодування витрат. Копію рішення передають ЖРЕПу, який робить відповідні нарахування.
11-11-2010, 11:01
0
6 792