RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » Як полагодити дім за рахунок квартплати

Чи реально повернути собі гроші, витрачені на ремонт даху чи під’їзду? Таку можливість мають усі мешканці будинків комунальної власності. Однак для цього потрібно пройти тривалу бюрократичну процедуру, а отримана сума далеко не завжди покриває усі витрати.

Чиновники самі пропонують мешканцям долучатися до ремонтів власними силами. Адже будинки та мережі у місті зношуються, а коштів у бюджеті на їхнє оновлення немає.

– Коли до нас звертаються мешканці з проханням зробити ремонт, ми їм пропонуємо кілька варіантів вирішення їхньої проблеми, – розповідає заступник начальника управління житлово-комунального господарства Шевченківського району Віктор РАЄЦЬКИЙ. – ЖРЕП може виконати лише невеликий поточний ремонт. Коли ж ідеться про капітальний, ми пропонуємо мешканцям будинку створити об’єднання співвласників, яке може розраховувати на фінансову допомогу з бюджету, або організувати ремонт власними силами з відшкодуванням за рахунок квартплати. Люди часто погоджуються на другий варіант, адже тоді можуть розраховувати на повернення коштів, хоч і не одразу.

У місті діє "Положення про порядок компенсації мешканцям будинків витрат на ремонтні роботи в рахунок сплати квартирної плати та експлуатаційних витрат", затверджене рішенням міськвиконкому 2001 року, а 2004 року до нього було внесено зміни. Стосується воно лише будинків комунальної власності (на приватні чи зняті з балансу положення не поширюється).

Скільки заплатять

По-перше, гроші повертають не готівкою – якщо дотримано всю процедуру, мешканцеві просто зменшать розмір квартплати. По-друге, сума відшкодування далеко не завжди покриває усі витрати. Сума відшкодування не може перевищувати розмір нарахувань за п’ять років складової поточного ремонту в тарифі на утримання житла.
Нині середня сума відшкодування мешканцям-ентузіастам трохи перевищує 400 гривень. Так, у Шевченківському районі за 10 місяців цього року призначили відшкодування 73 мешканцям на 32 тисячі 567 гривень (2009 року – 196 мешканцям на 51 тисячу 670 гривень).

Тож чи варто братися за справу, якщо ціна ремонту вимірюється не сотнями, а тисячами гривень? Варто, якщо підключити до робіт сусідів. Тоді відшкодування витрачених коштів отримає кожен із них і є шанс повернути якщо не всю, то більшу частину вкладених у ремонт грошей. Нині у місті є випадки, коли спільні мережі лагодять одночасно мешканці десяти квартир.

Нині у Чернівцях для кожного будинку затверджено окремий тариф, складова поточного ремонту в ньому різна. Отож для кожного випадку будуть різні нарахування та різні терміни відшкодувань – детальніше про це вам розкажуть у вашому ЖРЕПі.
Ігор ДОВГАНЬ

Як оформити документи
Саме з документів слід починати. Інакше гроші не віддадуть. До початку робіт слід зробити наступне:

 Звернутися із заявою до районної ради про надання дозволу на виконання певних робіт із подальшим відшкодуванням коштів.

 Будинок повинна оглянути комісія районної ради, яка визначає доцільність проведення робіт.

 Якщо є потреба ремонту, складають дефектний акт, визначають обсяги робіт.

 Після затвердження дефектного акту ЖРЕП складає кошторис на виконання робіт, який надають для ознайомлення мешканцям і затверджує райвиконком.

 Для відшкодування витрат треба надати фінансові документи – чеки, накладні з вартістю будматеріалів і робіт. Якщо таких документів немає, під час вирахування суми витрат братимуть середню статистичну ціну будматеріалів в області.
Мешканці можуть виконати роботи як власними силами, так і найняти працівників ЖРЕПу чи будівельної організації – обов’язково такої, яка має дозвіл на виконання відповідних робіт.

 Райвиконком ухвалює рішення про відшкодування витрат. Копію рішення передають ЖРЕПу, який робить відповідні нарахування.
11-11-2010, 11:01
Коментарів 0 Переглядів 6 774

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.