Як сподобатися роботодавцеві і чи вигідно поєднувати фах економіста й програміста – про це йшлося під час круглого столу в Чернівецькому торгово-економічному інституті КНТЕУ. Спеціальність "Економічна кібернетика" порівняно нова. Вакансій для таких фахівців чимало і у компаніях, і у відділах інформаційного забезпечення держустанов та банків. Однак вигідну роботу, за словами керівників фірм, можуть отримати лише випускники, які здатні самостійно навчатися. Адже програмне забезпечення змінюється кожні два роки.
Ярослав Барасюк, заступник завідувача кафедри економічної кібернетики та інформаційних систем ЧТЕІ КНТЕУ, навів дані нещодавнього опитування. Серед 27 найбільших в СНД компаній сфери інформаційних технологій лише 14 задоволені випускниками вузів, які приходять до них на роботу. А майже половина вчорашніх студентів не готова до виконання практичних завдань.
Наголошували також на вимогах, важливих для претендента на будь-яку вакансію – пунктуальність та відповідальність.
Викладач інституту, доцент Ія Григоришина зазначила:
– Часто чую від роботодавців: "Дайте мені середнього студента, нехай не відмінника, але надійного, щоби не запізнювався, нічого не зривав". І коли починаю замислюватися, кого порекомендувати, на групу нараховую не більше трьох-чотирьох таких надійних людей. Роботодавці кажуть: "Ми їх всього навчимо, це не проблема. Але якщо новий співробітник не буде виконувати вказівки, буде підводити – він нікому не потрібен".
Надія МАКУШИНСЬКА
Думка роботодавців
П’ять тисяч зарплати – будь ласка! Але…
Галина Присяжнюк,
облуправління НБУ:
– Студентам потрібно більш креативно мислити. Радила би з першого до останнього курсу брати один проект і його поетапно втілювати. Веб-сторінкою нині вже нікого не здивуєш. Краще обирайте проекти вирішення нагальних проблем: скажімо, як залучити інвестиції в область чи як на Євро-2012 оптимально організувати вихід людей зі стадіону.
Студенти, які до нас приходять, хочуть, щоби їх постійно опікували, кожен крок контролювали. А основний принцип успішної людини нині – самостійно навчатися протягом всього життя в будь-якій галузі, де вона себе найкраще може проявити.
Володимир Храпко,
компанія "Діавест":
– Хто сказав, що від працівників потрібна насамперед креативність? Якщо з 09.00 на працівника чекають клієнти, а його немає, бо він десь літає у хмарах… Нам від працівників потрібне насамперед здоров’я – отож кидайте палити. По-друге, ви можете прийти і сказати: "Я хочу зарплату п’ять тисяч гривень". Будь ласка! Але водночас ви маєте прийти і сказати, чи зможете підняти валовий дохід фірми на п’ять тисяч і одну гривню. Якщо зможете – ви це отримаєте. А якщо ви прийдете і: "Я хочу, але нічого не вмію-не можу", – і такі потрібні. Але такі повинні ходити на роботу на 09.00, працювати до 19.00 і навчатися. Ніхто вас насильно вчити не буде. Тому хотілося би, щоби в інституті студентів навчили просто вчитися і цінувати свій час.
Ярослав Цуркан,
ТОВ "ПроЗа":
– Вища освіта повинна навчити людину вчитися, бо після вузу всі знання дуже поверхові. Коли влаштовуються на роботу, часом виявляється, що деяких елементарних речей студенти просто не зустрічали. А фахівці економічної кібернетики повинні, грубо кажучи, перевести задачу простої людини на мову нулів і одиничок. Тому фундаментальна підготовка і знання мови SQL обов’язкові.
Євгеній Дев’ятков,
компанія "СофтСерв":
– Нам потрібні насамперед командні гравці, а не креативні. Тому що креативні працівники переважно сильні індивідуалісти. А розробка програмного забезпечення, хочете того чи ні, – це все-таки процес.
Дуже мало студентів нині з якісним рівнем англійської мови. Це один із факторів, чому людину не можуть залучити на реальні проекти такі компанії, як наша. Якщо у працівника слабка англійська, він читає текст завдання і не може зрозуміти, що від нього вимагають.
Також у багатьох студентів немає елементарного розуміння, хто такий проект-менеджер і що він повинен робити.
9-11-2010, 14:35
0
2 914