RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Мінімум десять тисяч доларів можна зекономити, купивши квартиру в так званих зсувних районах Чернівців. Однак чи варто це робити і як не попастися на вудочку продавців потрісканих осель? Про це ми поцікавилися у фахівців, а також перевірили особисто, спробувавши розшукати дешеве житло у центрі.

Найбільші знижки – в районі Сагайдачного

В оголошеннях про продаж нерухомості чимало квартир у центрі міста. Чи не найдешевше – житло в районі вулиці Сагайдачного. Скажімо, терміново продають двокімнатну квартиру в особняку на вулиці Мінській, з коморою, підвалом, усіма зручностями за 25 тисяч 500 доларів.

Телефоную за вказаним номером телефону. Слухавку підіймає посередник. Запитує, чи я місцева. Відповідаю, що ні. Голос посередника відразу жвавішає: "Це чудове помешкання з двома роздільними кімнатами. Є ванна, кухня площею шість метрів квадратних, комора. Вже покупці приходили, оглядали квартиру, поки що думають".
Запитую, чому квартиру продають терміново, і тут посередник обриває розмову й обіцяє передзвонити, проте так і не телефонує.

Вирішую пройтися агентствами нерухомості – начебто з метою купити недорогу квартиру в центрі. Чи не підсунуть потрісканий дім зі знижкою?

Проте ріелтори мені трапилися досить чесні. Запитавши, на яку суму я розраховую (відповіла, що на 60 тисяч доларів), ріелтор мені пояснив: "Хороша квартира у центрі коштує дорого. Двокімнатна у старому фонді коштує не менше 70-75 тисяч доларів. А те, що дешевше, зазвичай у поганому стані, потребує ремонту. І планування незручне, наприклад, може бути квартира з прохідною кухнею, вхід – через спільний балкон. Такі квартири і продати потім дуже важко".

На запитання про район вулиці Сагайдачного в агентствах саркастично посміхаються: "Можемо для порівняння показати щось у цьому районі. Це дешевий старий фонд, і там ви однозначно нічого хорошого не купите".
– Розумієте, я мешкаю в центрі, але не задоволений своїм помешканням, – розмірковує ріелтор. – Тут усе старе: комунікації, проводка, все, починаючи від цегляного фундаменту і завершуючи покрівлею. А нові будинки є сейсмостійкими, вони витримують землетрус силою сім-вісім балів. Тут залізобетонне міжповерхове перекриття, тоді як у старих будинках – дерев’яне.

"Не раджу купувати квартири нижче Центральної площі. Бо там – зсувонебезпечна територія", – порадили в іншому агентстві нерухомості. І запевнили, що зараз чимало мешканців зсувонебезпечних територій намагаються продати свої помешкання. Проте попиту на них майже немає.

Скажімо, чернівчанка Галина придбала помешкання на вулиці Орловській 13 років тому.

– Хоч я й місцева, але нічого не знала про те, що це зсувонебезпечний район, – зізнається жінка. – І ніхто з попередніх мешканців квартири нам із чоловіком про це не сказав. Хоча на ті кошти, що у нас були, ми навряд чи змогли би придбати щось краще. Тепер стіни у будинку потріскалися, а вікна покосилися. Ми підмуровуємо стіни, підсипаємо довкола. Проте геодезичні комісії стверджують, що на нашій території немає небезпеки зсуву.

– Винаймаю квартиру на вулиці Барбюса, – розповіла чернівчанка Ірина. – Наша господиня вже півроку намагається продати її. За трикімнатну квартиру з усіма зручностями вона просить лише 45 тисяч доларів. Проте ніхто не хоче купувати. Тільки чують, що вулиця Барбюса, відразу ж відмовляються.

Тотальний зсув – це сценарій апокаліпсису

Чи справді так усе погано, і зона нижче Центральної площі небезпечна? Про це ми запитали у керівника ВАТ "Геотехнічний інститут" Василя ПОЛЕВЕЦЬКОГО.

– Отак народ ще трохи полякають, і невдовзі взагалі квартири не купуватимуть нижче Соборної площі, бо боятимуться зсуву, – зауважує фахівець. – Сценарій зсуву міста аж до Центральної площі не виключаємо, але це вже сценарій катаклізму. Це блокбастер у найгіршому варіанті – Голівуд відпочиває. Справді, зсувні зони у Чернівцях є. Це праві схили Пруту, починаючи від села Зеленів і аж до кордону. Не раджу споруджувати будинки на вулицях, розташованих на схилах, або на тих, лінії забудови яких впритул примикають до проїжджої частини.
Також В. Полевецький радить з обережністю купувати житло, розташоване на пагорбі. Геологи довели, що всі гори мають здатність руйнуватися, тож із часом вони повинні стати рівнинами.

– Будувати можна й у зсувонебезпечних зонах, але потрібно обов’язково передбачити протизсувні заходи, – радить головний архітектор міста Сергій ГОМОНОВИЧ. – Хоча в районах активних зсувів слід замислитися, чи варто це робити і викидати на вітер гроші. Наприклад, на вулицях Барбюса чи Орловській. Також не раджу купувати тут приватні садиби чи квартири. Якщо у покупця виникає сумнів щодо житла, яке він хоче придбати, нехай звертається у департамент містобудівного комплексу міськради. Будемо розбирати кожний випадок, надамо необхідну інформацію.
Галина МАРКІВ

Зони небезпеки
Активні зсувні ділянки у Чернівцях (за інформацією геолога Чернівецького тресту зеленого господарства та протизсувних робіт Олексія ГОРДІЙЧУКА):

 Район вул. Нахімова №№46-50. Це частина території великого (46 га) тимчасово стабілізованого зсуву.
 Район вул. Синявського №№2-4, на височині лівого схилу річки Клокучка.
 За 200-250 м на південний схід від зсуву на вулиці Синявського, територія охоплює середню частину стрімкого лівого схилу річки Клокучка.
 На нижній урвистій частині правого берега річки Клокучка, за північним краєм домоволодінь №№28-30, що простягаються до вул. Чернишевського.
 Між вулицями Нікітіна (№№24-28) та Гагаріна (№23).
 Між вулицями Барбюса та Одеською (нежитловою з 1995 року).
 Біля підніжжя правого схилу долини річки Прут, у районі вул. Корсунської (між будинками №№32-40).
 Від будинку №62 на вулиці 28 Червня вниз по схилу, приблизно на 25-30 м.
 У районі вул. Лесі Українки, 7 (А, Б, В).
 На ділянці з будинком №12 на вул. Бучацькій.
 Між будинками №11 на вул. Сагайдачного та №23 на вул. Мінській (охоплює середню і нижню частини лівого схилу річки Мольниця). 
5-11-2010, 09:01
Коментарів 0 Переглядів 3 282

Теги -

Чоловіка шукали майже пів сотні рятувальників

59-річний водій автомобіля "Renault Duster" наїхав на велосипедиста

Зіткнувся "Lexus" з мікроавтобусом "Ford"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.