«Люди запитують: «Що це ти копаєш?»

суспільство / Новини Чернівців
2 370
0
На площах Чернівців часто можна зустріти юнаків, які копають маленькі шкіряні м’ячики. Така розвага у їхньому середовищі називається соксом. Проте існує ще й футбег – вид спорту, в якому необхідно бити м’яч ногами, передаючи його іншим гравцям.

19-річний студент фінансової академії Роман Іваницький таким спортом займається вже майже три роки і є чи не єдиним професійним футбегером Західної України.

"Початківцям слід займатися з легкими м’ячиками"

На навчання до Чернівців хлопець приїхав два роки тому з Калуша. "2008 року футбегу як такого в Чернівцях, як і в усій Західній Україні, ще не було, – пригадує Роман. – Я швидко "підсадив" на цей вид спорту кількох своїх друзів із гуртожитку. Спочатку ми з ними займалися дуже часто. Проте з часом хлопці перестали цим займатися.
Роман Іваницький розповідає, що для занять із футбегу використовують спеціальні м’ячики, які шиють вручну зі штучної замші.

– Усі м’ячики, які в мене є, шили на замовлення, – каже хлопець. – Для них використовували або справжню вітчизняну шкіру, або штучну закордонну замшу.

Всередині кожного такого м’ячика свинцеві кульки для ваги і пластикові – для об’єму. За словами Романа, кульки всередині м’ячика повинні бути у певних пропорціях.

– Початківцям футбегу слід використовувати легкі м’ячики, – каже хлопець. – Це дає можливість краще розвивати техніку ніг. Із важкими м’ячиками займаються ті, хто вже досить професійно володіє футбеговою майстерністю.

"Копання" м’яча дуже "затягує"


Торік Роман здобув два призові місця на відкритому Чемпіонаті Росії з футбегу. Цього року хлопець знову візьме участь у цьому чемпіонаті. Роман дуже шкодує, що Україна не може пишатися кількістю професіоналів з футбегу.

– Прикро, що в Україні цей вид спорту маловідомий, – говорить Роман. – На жаль, я знаю тільки приблизно двадцять професійних українських спортсменів. Так, на заході нашої держави таких є тільки п’ятеро. У Чернівцях професійно футбегом займаюся лише я.

Спортсмен розповідає, що йому не подобається, коли футбег плутають із соксом. "Це два різні захоплення. Якщо футбег – це реальний вид спорту, яким уже давно займаються у всіх країнах, то сокс – звичайна забавка зі спрощеними правилами".

– Іноді під час занять цим спортом до мене на площах міста підходять люди і запитують, що це таке, – розповідає Роман. – Чесно кажучи, я вже втомлююся розповідати, що це такий своєрідний вид спорту.
Хлопець каже, що у футбегу йому найбільше подобається можливість вдосконалюватися. Роман впевнений, що пов’яже своє майбутнє з цим спортом:

– У футбегу є можливість творчості, що мені найбільше подобається. Щоденне вигадування нових комбінацій "копання" м’яча дуже "затягує"!
Микола КОБИЛЮК

Довідка

Футбег (Footbag) – вид спорту, в якому гравці демонструють майстерність гри з невеликим м’яким м’ячем, наповненим маленькими гранулами.
Офіційний статус виду спорту футбег отримав понад 30 років тому.
У футбегу є три основні дисципліни: freestyle, net game і consecutive. В Україні та Росії найпопулярнішими є freestyle і net game.


0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Після +40 Україну накриють грози: синоптик назвав дату різкої зміни погоди
36 406
На Буковині рятувальники виловлювали гадюку та ліквідовували гніздо шершнів
13 603
Вечірня ДТП у Чернівцях: рух ускладнений, запровадили реверс
11 172
Відключення світла взимку: список речей, які українцям варто купити вже зараз
9 476
На Буковині після рекордної спеки очікують дощі та зниження температури
8 234
У Єгипті в ДТП важко травмувалася 18-річна буковинка: дівчина у комі, родина просить про допомогу
7 398
Школу на Буковині очолить новий директор: до комісії залучили представника батьків
6 267
«Ваші воюють, бо дурні»: у Чернівцях водій маршрутки ображав військових і лаявся на пасажирок
6 216
Сьогодні очікується аномальна спека: таких температур на Буковині ще не фіксували
5 414
Дністер стрімко міліє: до Хотина приїхала делегація з Молдови через критичну ситуацію
4 766