Якщо донедавна, щоби зробити в помешканні теплу підлогу, використовували електричний кабельний мат або теплу водяну підлогу, то тепер на ринку опалювальних систем з’явилася нова технологія – плівкова інфрачервона підлога.
Теплову енергію від інфрачервоних обігрівачів не поглинає повітря, тому все тепло від системи майже без втрат досягає предметів і людей у зоні її дії і гріє саме їх, а не повітря.
– Променисте тепло створює відчуття, що температура навколишнього повітря на три-чотири градуси вища, ніж насправді, – розповідає підприємець Віктор ЦЕМКО. – Тому людина почувається комфортно за нижчої температури. А зниження температури на один градус дає п’ять відсотків енергозбереження. Загалом застосування інфрачервоного обігріву забезпечує до 40 відсотків економії енергії.
На відміну від інших типів теплої підлоги, інфрачервона плівка сумісна з будь-яким покриттям (паркетом, ламінатом, ковроліном, плиткою) завдяки тому, що температура теплої підлоги знижена до 23-45 градусів.
Нагрівальні елементи в плівковій підлозі сполучено паралельно, і вихід із ладу частини нагрівачів не виводить з ладу всю систему.
Плівкову теплу підлогу використовують як основну або як додаткову систему опалювання. Можна навіть обігрівати вертикальні, горизонтальні та похилі поверхні. Крім того, в кожній кімнаті можна встановити свій мікроклімат.
На думку фахівців, ще одна з унікальних властивостей інфрачервоної теплої підлоги – позитивний вплив на здоров’я. Довгохвильове інфрачервоне випромінювання сприятливо впливає на організм, оскільки випромінювання самої людини перебуває в тому самому діапазоні, що і випромінювання в інфрачервоній плівковій системі опалювання. Тому тіло людини сприймає його як своє.
Монтаж системи можна виконати власноруч. Він обмежується розгортанням плівки на поверхні, а підключають за допомогою обтискувальних кліпс.
Марина Карасьова
ЕКОНОМІЯ
– Плівкова інфрачервона підлога окуповується за 1,5-3 роки – залежно від того, наскільки теплий будинок і яка вартість електроенергії, – розповідає Віктор Цемко. – Економія енергії становить до 30 відсотків, порівняно з іншими типами електричного обігріву, і до 60 відсотків, порівняно з паливними бойлерами. Зокрема термоплівка заощаджує енергію завдяки можливості локального обігріву. Також можна зекономити на монтажних роботах завдяки оперативності та простоті установки.
21-10-2010, 15:07
0
1 807