Дитячі іграшки радянських часів, книжки з домашньої бібліотеки, старі касети, ношений одяг – усе це пенсіонерка Наталія Борисівна розкладає просто на землі. Щодня жінка за будь-якої погоди йде торгувати на "блошиний" базар біля ринку "Верхній".
– Від доброго життя я тут не стою. Ніяк не можу прожити на мінімальну пенсію, – скаржиться Наталія Борисівна, витираючи сльози. – Адже треба заплатити за квартиру, купити продукти. А ще у мене рак, мені видалили одну грудь. Щомісяця витрачаю 100 гривень на ліки. Буває, що нічого не продаю. Вчора, наприклад, вторгувала лише дві гривні, за які купила кілограм помідорів. Хотіла ще картоплю взяти, але не вистачило грошей.
– Не вважаю ганебним продавати власні речі, хоча інколи доводиться ховати обличчя від знайомих, – зітхає 78-річна Марія Іванівна. – У суботу та неділю міліція нас дуже ганяє. Відправляють нас на ринок "Верхній". Але там немає місця, бо все зайнято машинами. Тому доводиться тиснутися під парканами чи в кутках, де наш товар ніхто не бачить. Тому часто не можемо нічого продати. Йдеш додому і ледь не плачеш, що за весь день марно намерзлася.
– Інколи купую щось у цих людей, бо дуже їх жаль, – зізналася Олена КОСТЕЛЕВИЧ, музикант обласної філармонії. – Стоять тут здебільшого пенсіонери чи інваліди. І позбавляти їх мізерного заробітку не можна. Нехай би міська влада виділила спеціальне місце під "блошиний" ринок. Гадаю, це може бути і майданчик біля моста, що на розі вулиць Руської та Зеленої. Нікому ці продавці тут не заважають. Великих прибутків від продажу свого товару вони не отримують, тож платити збори навряд чи можуть.
– У Чернівцях визначено місця для торгівлі потриманими речами – на ринках "Верхній" і "Господар", – прокоментував ситуацію начальник управління розвитку споживчого ринку міської ради Євген КРАМАРЕНКО. – Там є достатньо вільних місць на прилавках для продавців, які, до речі, часто реалізовують цілком новий одяг. Ті, які продають потримані речі, взагалі не платять ринкового збору або вносять символічну плату – до гривні. Виділяти спеціальне місце під "блошиний" ринок – нерентабельно. Адже ринкового збору не буде, тому виникне проблема з його утриманням. Неофіційно "блошиний" ринок самі продавці вже облаштували на майданчику, що біля моста на вулиці Руській. А двірники скаржаться, що їм доводиться за ними багато прибирати.
Надія БУДНА
21-10-2010, 10:00
0
2 301