Понад дві сотні людей зібрав фестиваль "Червонодібровська Січ". Організатори заходу, який був приурочений до свята Покрови Пресвятої Богородиці, мали на меті популяризувати козацькі звичаї та культуру. Дійство відбулося на території Червонодібровської Січі, яку почали будувати п’ять років тому у лісі поблизу села Червона Діброва на Глибоччині. Зараз тут вже є дерев’яна церквиця й павільйон.
"Бойові мистецтва завжди згодяться у житті"Свято розпочалося з Богослужіння у січовій церкві. Потім на сцені фестивалю демонстрували свої вміння спортсмени-фріфайтери. Фріфайт – це своєрідний вид єдиноборств. У кожного із фріфайтерів обов’язково на голові є оселедець або заплетена косичка. Георгій Никифорець, який наразі проживає у Чорткові, уже п’ять років працює головним тренером із фріфайту. Георгій каже, що йому неприємно, коли це називають "боями без правил". Адже у цьому виді спорту є багато елементів бойового гопака. За словами чоловіка, чуби та коси на голові носять лише фріфайтери із Західної України.
– Косичка на моїй голові – це мій внутрішній стан, – розповідає Георгій Никифорець. – Я вже десять років виступаю на міжнародних змаганнях із фріфайту. Завдяки моєму іміджу спортсмени з усіх країн світу розуміють, що я – українець.
Наймолодший вихованець пана Георгія – дев’ятирічний Андрій Гопанчук займається вже три роки. Андрійко вважає, що бойові мистецтва допоможуть йому в житті.
"Пластуном став заради племінника"Фестиваль "Червонодібровська Січ" відбувався вперше. Валерій ОДАЙСЬКИЙ, з ініціативи якого організували свято, розповів, що його мета – об’єднати три цінності для гармонійного розвитку: здоровий та духовний способи життя і патріотичне виховання.
– Ще до проведення цієї імпрези я попередив усіх підприємців, які розклали на нашій території свої торгові намети, що це свято здорового духу, – каже
Валерій Одайський. – Тобто тут заборонено продавати алкогольні напої. На жаль, мало хто мене послухався.
Тож вихованці сторожинецького гуртка "Пласту" відбирали у гостей фестивалю цигарки та алкогольні напої. За словами пластуна, керівника гуртка "Зубровиська" Максима ПАНЦИРА, одне із завдань організації – збереження власного та здоров’я оточуючих. Хлопець зізнався, що завдяки "Пласту" він веде й пропагує здоровий спосіб життя.
– До організації вступив заради свого 14-річного племінника, який теж є членом "Пласту", – каже Максим Панцир. – Мені захотілося, щоби він брав із мене приклад. Я не палю вже два роки, а алкоголь не вживаю кілька місяців.
Безкоштовно частували борщем і голубцямиОрганізатор свята Валерій ЧОБОТАРЬ розповів, що кілька тижнів тому дерев’яний павільйон у Січі допомагав будувати лідер гурту "Тартак" Сашко Положинський.
– Ми із Сашком давно підтримуємо товариські стосунки, – каже Валерій. – Лідер "Тартака" власноруч забивав цвяхи під час зведення павільйону. На жаль, він не зміг приїхати на фестиваль через те, що знімає у Києві кліп на одну зі своїх пісень.
Увечері гостей "Червонодібровської Січі" розважав гурт "КораЛЛі". А місцеві кухарі безкоштовно частували всіх присутніх смачним борщем та голубцями.
Микола КОБИЛЮК
19-10-2010, 11:41
0
3 573