RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » Авто в кредит купують хіба що чиновники і банкіри

Фінансові установи поступово відновлюють автокредитування. Докризового рівня досягти вдасться нескоро, але пропозиція є і клієнт вже має вибір.

– Переваги придбання авто в кредит очевидні, – пояснює директор центрального відділення ПАТ "Індекс-Банк" у Чернівцях Петро РОТАР. – Адже не треба відкладати купівлю на завтра, тривалий час збирати гроші. Наш банк пропонує хороші умови за партнерськими програмами, які маємо з офіційними імпортерами на українському ринку. Також кредитуємо придбання авто, зібраних на території України, можливо, і з пробігом. Умови автокредитування в кожному банку свої. Так, ми готові надати кредит у рамках партнерських програм навіть під нуль відсотків річних.

Жодного прихованого змісту тут немає – просто клієнт має відповідати певним умовам: для кредиту з нулем відсотків річних слід сплатити значний аван­совий внесок, а термін погашення кредиту мінімальний. Максимальний термін кредитування – сім років, але у такому разі відсотки вищі.

За словами Петра Ротара, вимоги досить прості – клієнт повинен мати щомісяця достатній реальний дохід, фіктивні довідки не враховуватимуть: якщо клієнт має неофіційний дохід, він повинен логічно обгрунтувати його джерело (наявними активами тощо).

– Деякі банки, що намагаються тільки проникнути на ринок, демонструють лояльні підходи в автокредитуванні, – каже П. Ротар. – Ми вже досягли успіху в цьому секторі й вміємо досягати більшої кількості заявок, зберігаючи при цьому консервативний підхід у кредитуванні авто.

Петро Якович розповів, що за місяць відділення у Чернівцях видає приблизно десяток авто­кредитів. Хто саме стає клієнтом – банківська таємниця. Однак частіше авто в кредит купують не бізнесмени – зазвичай вони мають високі доходи, але неофіційні, а працівники державних служб, фірм з іноземним капіталом, банкіри.

А вимоги до доходів такі: якщо клієнт хоче придбати авто, його місячний заробіток за відліком платежу за кредитом та податком має покривати витрати на життя та на обслуговування авто.

До світової фінансової кризи в Україні в кредит продавали до 40 відсотків нових авто. Нині ця частка зменшилася до 10-12 відсотків.

– Банки значно посилили вимоги до клієнтів і надають кредити лише тим, хто має високі доходи і може платити, – розповів комерційний директор одного з чернівецьких автосалонів. – Тож серед позичальників немає представників робітничих професій, не дають кредити таксистам, хоча раніше авто для таксування часто брали саме у кредит. Банки дуже пильно вивчають кредитну історію клієнтів – якщо колись вони вже мали певні проблеми з банками, кредит не нададуть. Нині щонайменше третину кредитів отримують посадові особи з державних служб – їхні доходи є стабільними, й у начальників управлінь чи керівників установ чималі зарплати. Ще третину – підприємці, які декларують свої доходи. Кредити зараз доступні тільки заможним. Адже сплачувати чималу суму щомісяця та ще й залишати собі гроші на життя можуть не надто багато українців.

Найбільшої популярності зажили пропозиції з нулем відсотків річних. Їх найчастіше пропонують автовиробники, які мають власні фінансові установи або укладають угоди з певним банком. Особливість їхня у тому, що справді відсотки не нараховують (лише комісійний збір), але перший внесок зазвичай становить 50 відсотків вартості, а решту треба сплатити за один-два роки. Найдовший термін – сім років із меншим стартовим внеском, але така пропозиція найменш популярна. Адже у такому разі на суму кредиту доведеться сплачувати понад 20 відсотків річних. Враховуючи комісійні та обов’язкове страхування за сім років, доведеться виплатити три вартості авто.
Та, незважаючи на це, авто­-кредитування поступово відновлюється. Хоч і не набагато, але щомісяця знижуються відсоткові ставки, виробники пропонують нові кредитні лінії. Наразі із зарплатою менше п’яти тисяч гривень на кредит розраховувати не варто, та умови до позичальників поступово пом’якшують. 
Ігор ДОВГАНЬ
14-10-2010, 11:09
Коментарів 0 Переглядів 2 646

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.