RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » Шлюбна угода – страховка від матеріальних конфліктів

За перше півріччя цього року чернівчани уклали 846 шлюбів, а 457 пар розлучилося. Фахівці вважають, що підписання шлюбного контракту могло би запобігти руйнуванню багатьох родин. Адже гроші розбивають шлюби частіше, ніж коханці чи несумісність характерів. Причому чим бідніша родина, тим гостріші фінансові суперечки. У шлюбному контракті ж можна визначити, хто купує харчі, а хто платить за квартиру чи навчання дітей. Тоді поле для суперечок значно звужується. А у разі розлучення немає постраждалих чи обдурених із матеріальної точки зору.

Найчастіше звертаються молоді жінки

– При наявності шлюбного договору зацікавлена сторона зможе уникнути судової тяганини в разі розлучення, – розповів адвокат Флорін Бишка. – Найчастіше громадяни не знаходять спільної мови під час поділу майна. Якщо ж шлюбною угодою все передбачено, то і для суперечок немає приводу.

Проте, як зазначив адвокат, люди частіше звертаються до адвокатів за юридичними консультаціями, ніж до нотаріуса, щоб укласти шлюбний договір. Причина цього – ментальність, бо, за традицією, шлюби будуються на довірі. Але щоби вберегти себе від можливих матеріальних збитків, чоловік, дружина чи їхні батьки звертаються до юриста за порадою. Наприклад, якщо батьки нареченої після заміжжя купили їй квартиру, вони хвилюються про цілісність нерухомості. І після консультації з юристом оформляють цю квартиру як подарунок чи спадщину.

Флорін Бишка помітив, що найчастіше за консультаціями звертаються молоді жінки та дівчата. "Напевно, чоловіки більше довіряють своїй другій половинці", – зауважує адвокат.

Приватний нотаріус міського нотаріального округу Руслана Балан розповіла кореспонденту "МБ", що зараз, порівняно з попередніми роками, чернівчани частіше звертаються, щоб укласти шлюбний договір. Це переважно молоді люди, які вже мають за плечима досвід невдалого шлюбу, або ж особи, у яких є багато нерухомості та грошей. Також шлюбні договори укладають і молоді недосвідчені пари – з ініціативи прагматичних батьків наречених, які хвилюються за майбутнє своїх дітей.

– Раніше шлюбний договір мали право укладати лише неодружені люди, тобто ті, які тільки планують зареєструвати стосунки, – каже Руслана Балан. – Зараз, зі зміною законодавства, укласти шлюбну угоду можуть і люди в парі. Тому кількість охочих це зробити значно зросла.

Договір реєструють за 30-40 хвилин

Шлюбний договір регулює майнові й немайнові відносини. Крім того, його укладання зай­має 30-40 хвилин.
Проте укладання шлюбного договору має і психологічні чинники, коли одна зі сторін не сприймає таких стосунків, а шлюб­ну угоду вважає виявом роз­рахунку чи елементом шантажу. Як зауважила психолог Центру практичної психології та соціальної роботи Альона Головіна, більшість українців сприймає шлюб як взаємну довіру та повагу одне до одного. Тому вони й не хочуть укладати шлюбний договір. З іншого боку, шлюб – це також партнерство, де кожен знає, чим ризикує. Тому шлюбна угода є страховкою для людей, які вже перебували в шлюбі та через певні обставини залишилися "з носом". А дехто взагалі вважає такі договори шантажем.

– Досить часто, починаючи будувати нову сім’ю, люди вже під­свідомо мають думки про розлучення, прийнявши рішення укласти шлюбний договір, – каже Альона Головіна. – Але якщо такі дії забезпечують подружжю відчуття стабільності, то чому б і ні? 
Марина КОРПАН

Довідка

 Шлюбний договір укладають у письмовій формі та нотаріально засвідчують.
 Якщо шлюбний договір укладено до реєстрації шлюбу, він набирає чинності у день реєстрації шлюбу, а якщо його укладено подружжям – у день його нотаріального засвідчення.
 У шлюбному договорі може бути встановлено загальний строк його дії, а також строки тривалості окремих прав та обов’язків. Тут же може бути встановлено чинність договору або окремих його умов і після припинення шлюбу.
 Шлюбний договір може бути змінено подружжям. Угоду про зміну шлюбного договору також нотаріально засвідчують.
 На вимогу одного з подружжя шлюбний договір за рішенням суду може бути змінено, якщо цього вимагають його інтереси, інтереси дітей, а також непрацездатних повнолітніх дочки, сина, які мають істотне значення.
 Подружжя має право відмовитися від шлюбного договору.
 Права та обов’язки, встановлені шлюбним договором, припиняються в день подання до нотаріуса заяви про відмову від нього.
14-10-2010, 11:03
Коментарів 0 Переглядів 5 375

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.