Вирушаючи у далеку подорож, добре ознайомтеся зі страховими полюсами, які пропонують вам туроператори. А у разі вагітності чи хронічних хвороб добре зважте ризик поїздки. Адже у більшості випадків лікуватися доведеться за свої кошти.
Чернівчанка Оксана К., вирушивши в тур Європою, стала свідком неприємної пригоди – жінка з її тургрупи знепритомніла в автобусі. За виклик "швидкої" та медичні послуги хворій довелося платити з власного гаманця.
"Виклали гроші лікарям із власної кишені"– Це було жахливо, – розповідає пані Оксана. – Жінка лежала непритомна, а ми не знали, чим їй допомогти. Представник турфірми викликав медиків. Оглянувши туристку, ті почали вимагати 200 євро за виклик. У жінки стався інсульт, але оскільки вона напередодні випила коньяку, страховий поліс не покривав медичні витрати. Представник туристичної фірми розвів руками, сказав, що на такий форс-мажор гроші не передбачено. Добре, що жінка була не сама, а з товаришами. Ті виклали гроші лікарям із власної кишені. Жінку довелося відвезти до лікарні. Самі розумієте, це теж не безкоштовно. Чула, що зв’язувалися з родичами хворої, їм пропонували або оплатити операцію в Чехії, яка коштувала кілька десятків тисяч євро, або транспортувати хвору додому. Стало страшно. Виявляється, що ми не захищені в чужій країні.
– Якщо людина скоїла кримінальний злочин і була травмована або перебувала у стані алкогольного сп’яніння, медичні витрати за її страховим полісом не виплачують, – розповідає директор обласної дирекції страхової компанії "Універсальна" Марія СВІДУНОВИЧ. – Не покривають і лікування хронічно хворого, за винятком загрози його життю. Та й то – за узгодженням зі страхувальником. Хронічно хворий сам має оцінити, наскільки поїздка є для нього ризикованою, взяти необхідні ліки. Звісно, якщо трапиться щось дуже складне, допоможуть.
Страхування медичних витрат при поїздках за кордон передбачає виплати в разі раптового захворювання, травми, смерті людини внаслідок хвороби або нещасного випадку, – продовжує Марія Іванівна. – У разі смерті покривають витрати з транспортування тіла до місця поховання. Якщо ви раптово занедужали, потрібно зателефонувати за номерами телефонів, вказаними в страховому полісі. В кожній країні є представництва вашої страхової компанії, вони візьмуть на себе клопоти. Можна вимагати отримання медпослуг на місці або транспортування додому в супроводі.
Хочу зазначити, що часто трапляються випадки, коли, наприклад, у Болгарії чи Туреччині, туристам відмовляють в медичному обслуговуванні за страховим полісом. Ми знаємо про такі випадки. Це здебільшого залежить від рівня цивілізованості тієї чи іншої клініки та лікарів. У такому разі наші клієнти на місці розраховуються самі, а після приїзду в Україну та надання нам відповідних документів (призначення лікаря, діагноз, чеки) ми компенсуємо витрати до 200 євро. Звісно, за три гривні на день, які сплачує страхувальник, неможливо убезпечитися від усіх випадків життя. Тож потрібно й самим прорахувати можливі форс-мажорні обставини. Головне – пам’ятайте, що вихід зі складної ситуації є завжди. Якщо за певних умов ваш поліс не може покрити медичні витрати, відшукайте представництво Червоного Хреста. Там нададуть допомогу безкоштовно.
Страховку все-таки виплачуютьЧернівчанину Володимирові Антонюку пощастило отримати компенсацію від страхової компанії. Чоловік із дружиною поїхав відпочивати до Болгарії, де застудився та отримав отит.
– Коли збиралися у подорож, не хотів страхуватися. Але дружина вмовила. Все-таки страховий внесок невеликий – 15 гривень, тож придбали страховку, – розповідає Володимир. – Коли ж захворів, пришов зі страховим полісом на прийом до лікаря. Мене прийняли безкоштовно, хоча сам прийом коштував 50 доларів. Далі за направленням лікаря довелося обстежитися у ще декількох спеціалістів та придбати ліки. Після повернення додому вирішив спробувати, чи поверне страхова компанія гроші, витрачені на лікування. Здивувався, коли мені відшкодували 500 гривень. Був приємно вражений.
– Компанія живе зі страхових внесків клієнтів, тому не потрібно боятися вимагати від страхувальників виконання зобов’язань, – каже Володимир.
Антоніна БАБЧУК, Ольга ГНІДАН
14-10-2010, 10:25
0
1 379