RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Легальну роботу за кордоном пропонують київські кадрові агентства. Зокрема вакансії у галузях сільського господарства, будівництва, нафтовидобування є у країнах Західної Європи. Як розповіли в агентстві "Інтелект Джоб", середній заробіток становить приблизно дві тисячі доларів на місяць. Робітник укладає договір із роботодавцем, який і бере на себе витрати з оформлення документів та робочої візи. На підготовку документів для виїзду знадобиться три місяці. У Німеччині, Франції, Нідерландах працювати можна від трьох місяців до року – залежно від терміну дії робочої візи, а у Швеції контракт можна підписати і на три роки.

На Інтернет-сайтах із працевлаштування пропонують роботу в Норвегії інженерам-конструкторам, інженерам-механікам, планувальникам, електрикам, архітекторам віком від 19 до 50 років зі знанням англійської мови. Тривалість роботи – від одного року, зарплатня – від чотирьох тисяч доларів на місяць. Кандидатам надають житло, а харчування – за власний рахунок. Документи для виїзду оформлюють протягом двох місяців. Вартість оформлення – 1250 євро.

Для офіціанток, покоївок, домогосподарок, доглядальниць віком від 25 до 55 років без будь-яких освітніх вимог та знання італійської мови за 600-900 євро на місяць пропонують роботу в італійських містах Помпей, Соренто, Неаполь.

– Для жінок у Італії пропонують роботу домогосподарок. На оформлення документів знадобиться три тижні. До кінця року жінка перебуватиме в Італії легально, а далі вже може залишитися на рік, два чи чотири, – розповіла Мар’яна, посередник із працевлаштування в Івано-Франківську. – Для чоловіків пропонуємо роботу в Голландії за п’ять євро на годину (житло та харчування забезпечує роботодавець), у Швеції – 10 євро на годину (надають тільки житло) та у Франції – 12 євро на годину (без житла та харчування).

У Німеччині на роботу потрібні програмісти, машинобудівники, фахівці у галузі хімії та біології. Від кандидатів віком від 18 до 50 років вимагають документи, які підтверджують освіту, знання англійської або німецької мов. Заробітна платня – від трьох до восьми тисяч євро (залежно від кваліфікації). Житло надає роботодавець, харчування – за власний рахунок. Документи для виїзду потрібно подавати особисто у консульський відділ посольства Німеччини. Вартість оформлення документів – 1200 євро.

Для водіїв категорії "Е" з досвідом водіння не менше трьох років віком від 25 до 50 років пропонують роботу маршрутами Західної Європи. Обіцяють зарплатню від 800 до 2000 євро, а тому, хто добре себе зарекомендує, – 2800 євро. Документи для виїзду оформлюють протягом місяця, вартість оформлення документів – 500 євро плюс консульський збір. Для оформлення контракту потрібні закордонний паспорт та паспорт громадянина України, трудова книжка, рекомендація від попереднього роботодавця, довідка про несудимість із МВС, довідка про місце реєстрації, копія медичної довідки.
Ольга ГНІДАН

Коментар

Ельвіра МРУЧКОВСЬКА, голова громадського об’єднання "Сучасник":
– Туристичну візу до Італії відкривають на два тижні, тому посередники користуються цим коридором, щоби вивезти людей на роботу. Жінкам пропонують доглядати за немічними людьми, дітьми, прибирати у будинках, інколи працювати у пекарні. Чоловікам – роботу розвантажувальника, з дрібного ремонту. Робітник може отримати легалізацію, навіть якщо перебуває в Італії незаконно. Але цим питанням має займатися роботодавець. Господар може звернутися у відповідні соціальні служби. Проте процедура займає багато часу та вимагає сплати податків. Тому італійці не надто охоче беруться за легалізацію. Для них простіше протримати робітника півроку-рік, а потім знайти іншого. Заробіток в Італії зараз не такий великий, яким був раніше. Це 400-600 євро. По 800-1200 євро вже давно не платять. У разі легального працевлаштування варто уважно перечитати контракт. Якщо трудову угоду підписують в Україні двома мовами, робітник проходить співбесіду в консульстві, особисто займається оформленням документів, настороги бути не повинно. Але треба звернути увагу на такі пункти у договорі: хто бере витрати за проїзд, проживання і харчування, детальний опис роботи, яку буде виконувати працівник, як здійснюватимуть оплату праці – погодинно, за день, за місяць, і у якому розмірі, якими є умови розірвання контракту. І головне: коли їдете на роботу за кордон, завжди тримайте закордонний паспорт при собі, якщо є можливість, візьміть документ про освіту, а також постійно інформуйте родичів про ваше місце перебування. 
12-10-2010, 10:04
Коментарів 0 Переглядів 4 757

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.