На облаштування у Чернівцях місць для паління лише нещодавно виділено гроші. Це при тому, що із часу заборони паління у громадських місцях минуло півроку. Заборона й досі залишається на папері.
– Виділено кошти на обладнання місць для паління, – розповідає заступник начальника департаменту ЖКГ Ярослав КУШНІРИК. – Буде встановлено спеціальні красиві урни. Спочатку облаштувати місця для паління планують у центральній частині міста. А саме три такі місця обладнають на вулицях, що прилягають до вулиці О. Кобилянської.
Навесні міська рада прийняла рішення щодо виконання Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів". Нині "дотримання" цього закону яскраво підтверджують десятки курців на вулицях міста. Причому заборона не зупиняє навіть міліціонерів-курців.
– Поки що не бачу покращення захисту мешканців міста від впливу тютюнового диму, – каже один з ініціаторів заборони паління на вулицях міста чернівчанка Надія ЩЕРБАТА. – Курців, на жаль, побільшало, особливо серед молоді, а ще масово з’явилися урни з попільничками. Також я неодноразово бачила, як палять у так званих "безтютюнових оазисах". Наприклад, на ТОВ "Машзавод" працівники вже майже вісім років не палять на робочих місцях, мають для цього спеціально відведені майданчики.
Пані Щербата навіть склала список місць, де постанову міської ради не виконують. Серед них – усі площі міста, центральні сквери, вулиця О. Кобилянської, транспортні зупинки тощо. Жінка пропонує до переліку місць, де заборонено палити, додати проспект Незалежності, де від 12.00 до пізнього вечора стоїть тютюновий смог, вулиці Стасюка та Червоноармійську.
– Як мені відомо, палити зараз можна лише у визначених місцях, – розповідає студент Олександр КРИГАН. – Я їх ніколи не бачив. Сам палю там, де і всі, – біля урн. Певно, це і є визначені місця. У потягах взагалі палити не можна, але всі все одно продовжують це робити. Провідники лише кажуть, щоби недопалки в тамбурі не кидали. Напевно, самі розуміють, що курцеві проїхати 10-15 годин не покуривши нелегко.
В місті вже виробилося неписане правило палити саме біля сміттєвих урн. Тоді ніби і перехожим не заважаєш, та й працівники ППС не чіпають, бо палять там же. Так званих обладнаних відкритих місць всього кілька – облаштування їхнє обмежено табличкою з відповідним дозвільним написом біля тієї самої сміттєвої урни. Так, наприклад, на Центральній площі та в парку ім. Т. Шевченка таблички є.
Михайло САЛІТРА
Палити заборонено:1) у ліфтах і таксофонах;
2) у закладах охорони здоров’я;
3) у навчальних та освітньо-виховних закладах;
4) на дитячих майданчиках;
5) на спортивних майданчиках;
6) у під’їздах житлових будинків;
7) у підземних переходах;
8) у громадському транспорті (включаючи транспорт міжнародного
сполучення), таксі, у залах чекання пасажирів на залізничних, авто-
і аеровокзалах;
9) у закладах, організаціях культури*;
10) у закладах громадського харчування*;
11) у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого
самоврядування, інших державних установ*;
12) у приміщеннях закритих спортивних споруд*;
13) у приміщеннях підприємств, установ та організацій
усіх форм власності*;
14) на площах міста, в парках, скверах, на вулиці О. Кобилянської, в т. ч. на літніх майданчиках на ній, на транспортних зупинках, міському пляжі*.
Палити дозволеноУ перерахованих закладах пунктів 9-14 (*), а також готелях та деяких інших закладах палити дозволено лише на території спеціально відведених місць. Власник або уповноважені ним особи чи орендарі відповідних споруд, ринків та мікроринків зобов’язані відвести місця для паління, обладнані витяжною вентиляцією.
Який штраф?Паління у заборонених місцях несе за собою попередження або накладання штрафу розміром від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51-170 грн). Повторне протягом року скоєння порушення обійдеться вже від 170 до 340 гривень. Власників закладів громадського харчування, де хоча б половина площі не захищена від тютюнового диму, можуть оштрафувати на суму від однієї до 10 тис. грн. Скількох городян оштрафовано за такі порушення, у центрі громадських зв’язків УМВС України в області повідомити відмовилися, зіславшись на відсутність начальства.
7-10-2010, 11:02
0
3 243