У другій половині осені в багатьох помешканнях загострюються сезонні неприємності – на стінах чи стелі з’являється пліснява. Найчастіше це трапляється через погану вентиляцію в кімнатах і високий рівень вологи. Нехтувати цими проблемами фахівці не радять. Оскільки сліди білої чи бурої плісняви, грибка, які найчастіше виявляються в кутах кімнат, за меблями, під шпалерами, що відшарувалися, не тільки псують зовнішній вигляд оселі, але й шкідливі для здоров’я.
Від плісняви – мідний купорос або спеціальні сумішіНасамперед варто визначити причину вологості в помешканні. Окрім недостатнього провітрювання, проблеми можуть створювати погана гідроізоляція стін, пошкоджені дах, ринви, вода у підвалі, розташування кімнати на північному боці тощо. Боротьбу з пліснявою потрібно починати з усунення першопричини, а потім вже приступати до порятунку внутрішніх поверхонь.
Якщо вражена пліснявою ділянка невелика, можна скористатися старим народним методом "лікування" і обробити поверхню розчином мідного купоросу (100 грамів на літр води) або розчином, який містить хлор. При цьому потрібно зняти шар штукатурки, обробити рідиною, дати поверхні добре просохнути і за тиждень обробку повторити.
Якщо народні методи не допомагають, потрібно застосовувати спеціальні протигрибкові суміші. Їх можна придбати в будівельних магазинах, де консультанти порадять засіб залежно від вартості й ступеня ураження поверхні.
Спеціальні хімічні препарати можна використовувати не тільки для боротьби з пліснявою, але й для профілактики її появи. Деякі фірми пропонують комплексні засоби, які очищують поверхню від грибкових проявів, відбілюють, закріплюють цей ефект і попереджують появу нових уражень. Такі препарати здатні очистити навіть дуже сильно уражені поверхні.
Як запевняють фахівці, сам робочий процес відносно нескладний. Уражену ділянку очищують від плісняви, включно із штукатуркою. Готують антисептик (як правило, це водний розчин), дотримуючись інструкції. Розчин наносять губкою і залишають на певний час, а потім зчищають залишки плісняви і промивають поверхню водою.
Якщо вікна металопластикові, приміщення часто провітрюйтеЗамінюючи старі дерев’яні вікна на металопластикові, господарі покращують тепло- і звукоізоляцію будинку, проте створюють іншу проблему. Через високу герметичність і відповідно відсутність протягів, порушується природна циркуляція повітря. Зникають протяги, стає тихіше, але суттєво підвищується рівень вологи. Насамперед це виявляється в конденсаті, який з’являється на віконному склі. Особливо згубне поєднання поганої вентиляції і низької температури повітря, нижче 18 градусів. Тоді конденсат з’явиться гарантовано. Чим краще утеплити помешкання (насамперед віконні відкоси, простір під підвіконням, відливом), тим меншою буде імовірність запотівання скла.
Вікторія Угорська
Щоби зменшити рівень вологи Провітрюйте приміщення кілька разів на день принаймні по 15 хвилин.
Перевірте вентиляцію. Її виходи не повинні бути забитими чи заставленими меблями.
Підвіконня не повинно надто виступати над батареями. Це забезпечить краще нагрівання скла з боку кімнати.
Не захаращуйте вікна зайвими речами – тепле повітря від радіаторів повинно мати вільний доступ до скла.
Замовте спеціальні віконні вентильовані профілі. Якщо ж вікна вже встановлені, можна купити вентиляційні клапани. Вони будуть самостійно дбати про провітрювання кімнат.
7-10-2010, 10:41
0
4 321