RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Цьогорічне святкування Дня міста розпочалося традиційно – офіційним відкриттям на Соборній площі біля пам’ятника перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Міський голова Микола Федорук нагородив медалями "На славу Чернівців" губернатора Михайла Папієва, начальника Головного управління Пенсійного фонду в області Михайла Романіва та ректора ЧНУ Степана Мельничука.
Відзначили й журналістів за найкращі публікації про історію Чернівців.

Далі колонами пройшли працівники комунальних підприємств та установ, почесні громадяни Чернівців, спортсмени, проїхала комунальна техніка.

На Театральній площі відбулося Свято квітів – свої роботи представили учні шкіл та дитсадків міста. Композиції було виконано переважно з місцевих сортів квітів, очевидно, щоби не спустошувати гаманці батьків. 

На святі кухонь жінки куштували екзотику, а чоловіки – сало і вареники

Найкращі національні страви представили приблизно десять закладів громадського харчування вулиці О. Кобилянської. Тут представили українську, польську, молдовську, німецьку, болгарську та словацьку кухні. Жінки роздивлялися страви польської, німецької та болгарської кухонь. А ось чоловіки гуртувалися біля вареників, сала та самогону, які представила українська кухня.

До приходу дегустаторів із міськради куштувати страви не можна було.

– Все виглядає дуже смачно, – каже відвідувач Юрій. – Але до 12.00 вареники "задубіють", а їх треба гарячими їсти.

– Із молдовської кухні сьогодні тут представили такі страви, як плачинда – відкритий пиріг, завиванець, пиріг із картоплею та бринзою, запечені баклажани, і, звичайно, основну страву – мамалигу зі шкварками, – розповідає шеф-кухар бару "Вега" Ірина КУВТОНЮК. – Основний напій на нашому столі – молдовське вино. Досвід показує, що найпопулярніша страва серед відвідувачів – плачинда. Тому цього року приготували її із запасом.

Біля столика зі словацькою кухнею зібралися любителі фаршированих страв, бо вони, за словами власниці "Піца-парку" Тамари СУМАРОКОВОЇ, є візитівкою кухні цієї країни.

– Акцент ми зробили на фаршированих стравах – рибі та фаршированих курячих стегенцях. Із ними добре смакують пиріжки із квашеною капустою. Також у словацькій кухні обов’язковою є наявність свинини.
Словацький стіл доповнювали декілька видів коньяку, який гості фестивалю залюбки дегустували під невигадливу закуску в корзинках. (М. Салітра) 

Чернівцям подарували "Місток закоханих"

У його виготовленні брали участь ковалі з різних міст, які традиційно приїжджають до Чернівців на День міста. Як над ним працювали майстри, можна було побачити у суботу на площі Турецької Криниці. Адже останні балясини кували вже під час свята.

– Ідея виникла незадовго до свята, – розповів чернівецький коваль Андрій ХОРТ. – Були різні ідеї, але зупинилися на містку, який має цільове призначення.

Автори "Містка закоханих" пропонують встановити його на вулиці Ольги Кобилянської біля Палацу урочистих подій, щоб на ньому, як і в кареті, фотографувалися молодята. До речі, молодята вже оцінили новий виріб ковалів – перша пара сфотографувалася на містку вже у суботу.

Фестиваль ковалів традиційно відбувається у Чернівцях під час святкування Дня міста. І вже традиційними стали подарунки ковалів місту – до 600-ліття майстри викували металеву карету, яка стала однією з прикрас вулиці Ольги Кобилянської. Торік подарували величезний триколісний "Велосипед дружби", на якому охоче фотографуються чернівчани і гості міста на площі Турецької Криниці. (І. Довгань) 

Концерт "Непари" оплатив невідомий спонсор

У суботу на Соборній площі виступив популярний російський дует "Непара".

У прайс-листах різних українських та російських агентств, які організовують виступи зірок, вартість концерту гурту, залежно від характеру заходу та гастрольного графіка, коливається від 10 до 15 тисяч євро. Зауважимо, що цей гонорар у кожному випадку гурт обговорює окремо. (В. Чорней) 

До короля карикатури
стояли метрові черги


Приїзд художника-карикатуриста, рекордсмена Книги рекордів Гіннеса з найшвидшого виготовлення карикатур Штефана Попа Попа’са викликав чималий ажіотаж.

Другого і третього жовтня у Художньому музеї не було де яблуку впасти. Люди гуртувалися біля виставлених карикатур світових знаменитостей та займали чергу, щоби Штефан та його колеги намалювали безкоштовну карикатуру.

Завдяки рукам Штефана усього за декілька секунд на папері з’являлися обличчя чернівчан. Черга до майстра була у декілька метрів. Люди аплодували кожній створеній карикатурі. Кожен, хто отримував малюнок, виходив від майстра щасливим та усміхненим.

– Коли людина сідає навпроти мене, я відразу відчуваю її, – розповів "МБ" Штефан Попа Попа’с, – Карикатура – це тісний контакт між художником та людиною. Найважливіше – дивитися в очі тому, кого ти малюєш. У своєму житті намалював мільйони карикатур. Я офіційно зареєстрований на різних світових самітах і маю доступ до відкритих приміщень, де перебувають президенти різних країн.

Справді, на виставці серед "героїв" карикатуриста були і Далай Лама, і Володимир Путін, і Зінедін Зідан, і Борис Єльцин, і Кофі Аннан…

Майстер підготувався до приїзду до Чернівців і намалював чернівецьких посадовців. На виставці можна було побачити карикатури на губернатора Михайла Папієва, голову облради Івана Шилепницького… (В. Чорней)
(Інтерв’ю із карикатуристом читайте у четверговому числі "МБ")

Довідка

Штефана Попа Попа’са називають Стахановим карикатури та людиною, яка випередила комп’ютер на 4 секунди.
17 жовтня 1995 року Штефанові вдалося побити світовий рекорд швидкості, намалювавши 131 карикатуру. Таким чином Штефан Попа Попа’с здобув титул найшвидшого карикатуриста у світі. Того ж року майстрові вдалося побити власний рекорд – він намалював 2772 карикатури в кольорі за 10 днів і 10 ночей.

Посеред міста відбулося дефіле-шоу

Уперше в Чернівцях на вулиці Ольги Кобилянської відбулося дефіле-шоу "Людина-аромат". Ідея шоу – під конкретний відомий парфум створити вишуканий одяг. Творці показу намагалися втілити у життя ті образи, які виникають від відчуття різних ароматів.

Так, вулицею прогулялися вишукані панянки у розкішному одязі. Це були то ніжні, то романтичні, то фатальні жінки. Одяг для них пошила чернівецький дизайнер Наталія Таушер. Ведуча свята зазначила, що це одяг, який не можна одягнути у повсякденному житті, але він покликаний втілили у життя незвичні образи людини-аромату...

"Воїни-вікінги" дали бій на площі Турецької Криниці

Одним із найоригінальніших заходів до Дня міста стало шоу на площі Турецької Криниці, яке відбулося у неділю ввечері. Саме темрява була головною умовою дійства, адже виступав перед численними глядачами театр "Тіні вогню". Разом із ним клуб історичної реконструкції "Берсерк" представив постановку з часів вікінгів.

Якщо вогняне шоу чернівчани вже могли бачити раніше, то "вікінги" виступили перед глядачами вперше. Клуб "Берсерк", в якому зібралися прихильники старовини, відтворив зброю та спорядження воїнів-вікінгів, а на площі Турецької Криниці продемонстрував деякі бойові прийоми славнозвісних завойовників, яких свого часу боялася вся Європа.

Програму було підготовлено різноманітну – не лише постановка сюжету з епосу про Нібелунгів, а й постановка бою, в якому могли взяти участь і глядачі.

Шоу викликало чималий інтерес. Тут зібрався такий великий натовп, що навіть не всі змогли побачити з-за спин тих, хто прийшов раніше, саме дійство. (І. Довгань)
5-10-2010, 12:32
Коментарів 0 Переглядів 2 042

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.