Згідно з інформацією Чернівецького міського управління юстиції, найчастіше розривають шлюби подружжя, які прожили разом не більше п’яти років. За перше півріччя цього року в місті розірвали шлюб 457 подружніх пар. Чотирнадцять із них не прожили разом і року. Але найбільше розлучилося тих, хто прожив разом до п’яти років, – 143 пари. У міському відділі реєстрації актів цивільного стану кореспондентові "МБ" розповіли, що кожна із зазначених 143 пар виховує одну дитину. То ж чи можна зберегти шлюб, щоби не страждали маленькі діти?
Головне – пережити кризові періоди перших років шлюбу Психолог Чернівецького центру практикуючої психології та соціальної роботи Оксана Рогозинська має своє бачення цієї ситуації. На її думку, є декілька причин розлучень у перші роки подружнього життя. В усіх пар вони однакові – це побут та материнство.
– Основний кризовий період у молодої сім’ї виникає в перший рік подружнього життя, – розповідає психолог. – Суперечки з’являються на побутовому рівні і часто переростають у серйозні конфлікти. Причини їх – банальні. Скажімо, хто має винести сміття чи помити посуд. І досить часто подружжю не вдається домовитися.
Є й інший бік медалі. Часто трапляється й таке, що одружуються люди не через велике кохання, а через інші причини. Найчастіше – через вагітність. Тоді таким парам ще важче терпіти одне одного. Бо кохання в багатьох таких випадках гасне ще до одруження. Як наслідок, ці люди, дочекавшись народження дитини, розлучаються.
Ще один кризовий період у молодій сім’ї може виникати після народження первістка приблизно після третього року шлюбу. До цього часу молоді люди ще не встигають знайти повне взаєморозуміння. А тут ще й дитина. Молода мама більше часу починає приділяти маляті. А чоловік, як кажуть, залишається "за бортом". Він починає заводити позашлюбні стосунки. Тому, звісно, такі шлюби розпадаються.
– Проте є проблеми, коли й не народжують дітей у шлюбі, – каже О. Рогозинська. – "Якщо немає дітей, то навіщо жити разом?" – думає дехто. Це вже усвідомлена причина розлучень, від якої нікуди не подітися.
Якщо сім’я переживе кризові періоди перших п’яти років, є шанс зберегти шлюб.
– Адже до цього часу люди вже звикають до спільного життя, у них з’являються спільні не тільки проблеми, а й радощі. І якщо здолати найбільш кризові з них, можете бути впевнені, що ваша сім’я – це ваша фортеця, – каже психолог.
У священиків є своя думка з цього приводу. Вони вважають, що одруження має бути усвідомленим та добре обдуманим, щоби згодом не довелося розлучатися.
– Коли люди вінчаються у церкві, їм дають благословення для спільного подружнього життя і народження дітей, – каже настоятель храму Святої Параскеви УПЦ Київського Патріархату отець Микола Семелюк. – Якщо у родини не складається спільне життя, церква намагається помирити подружжя.
"Двоє жінок в одному домі не можуть вжитися"У чернівчанки Альони є прикрий досвід розлучення. А на руках – маленька донька. Жінка розповіла кореспондентові "МБ", що розлучилася з батьком своєї дитини після п’яти років шлюбу. Основною причиною називає несумісність характерів. А ще – ревнощі свекрухи.
– Спочатку свекруха дуже мене підтримувала, – каже Альона. – Але згодом все змінилося. Вона почала намовляти на мене, конфліктувати.
Через п’ять років шлюбу Альона сказала Ігорю: "Двоє жінок в одному домі не можуть вжитися. Давай переїдемо в окреме житло". Чоловік не погодився, і вони розлучилися.
– Марійці (так звуть доньку Альони та Ігоря, – авт.) дуже важко, – розповідає молода жінка. – Їй не вистачає тата. Коли навчилася говорити, всіх чоловіків татом називає…
Марина КОРПАН
30-09-2010, 09:50
0
6 924