Як зберегти сім’ю в перші роки шлюбу

у номері / суспільство
6 927
0
Згідно з інформацією Чернівецького міського управління юстиції, найчастіше розривають шлюби подружжя, які прожили разом не більше п’яти років. За перше півріччя цього року в місті розірвали шлюб 457 подружніх пар. Чотирнадцять із них не прожили разом і року. Але найбільше розлучилося тих, хто прожив разом до п’яти років, – 143 пари. У міському відділі реєстрації актів цивільного стану кореспондентові "МБ" розповіли, що кожна із зазначених 143 пар виховує одну дитину. То ж чи можна зберегти шлюб, щоби не страждали маленькі діти?

Головне – пережити кризові періоди перших років шлюбу

Психолог Чернівецького центру практикуючої психології та соціальної роботи Оксана Рогозинська має своє бачення цієї ситуації. На її думку, є декілька причин розлучень у перші роки подружнього життя. В усіх пар вони однакові – це побут та материнство.

– Основний кризовий період у молодої сім’ї виникає в перший рік подружнього життя, – розповідає психолог. – Суперечки з’являються на побутовому рівні і часто переростають у серйозні конфлікти. Причини їх – банальні. Скажімо, хто має винести сміття чи помити посуд. І досить часто подружжю не вдається домовитися.

Є й інший бік медалі. Часто трапляється й таке, що одружуються люди не через велике кохання, а через інші причини. Найчастіше – через вагітність. Тоді таким парам ще важче тер­піти одне одного. Бо кохання в багатьох таких випадках гасне ще до одруження. Як наслідок, ці люди, дочекавшись народження дитини, розлучаються.
Ще один кризовий період у молодій сім’ї може виникати після народження первістка приблизно після третього року шлюбу. До цього часу молоді люди ще не встигають знайти повне взаєморозуміння. А тут ще й дитина. Молода мама більше часу починає приділяти маляті. А чоловік, як кажуть, залишається "за бортом". Він починає заводити позашлюбні стосунки. Тому, звісно, такі шлюби розпадаються.

– Проте є проблеми, коли й не народжують дітей у шлюбі, – каже О. Рогозинська. – "Якщо немає дітей, то навіщо жити разом?" – думає дехто. Це вже усвідомлена причина розлучень, від якої нікуди не подітися.

Якщо сім’я переживе кризові періоди перших п’яти років, є шанс зберегти шлюб.

– Адже до цього часу люди вже звикають до спільного життя, у них з’являються спільні не тільки проблеми, а й радощі. І якщо здолати найбільш кризові з них, можете бути впевнені, що ваша сім’я – це ваша фортеця, – каже психолог.

У священиків є своя думка з цього приводу. Вони вважають, що одруження має бути усвідомленим та добре обдуманим, щоби згодом не довелося розлучатися.

– Коли люди вінчаються у церкві, їм дають благословення для спільного подружнього життя і народження дітей, – каже настоятель храму Святої Параскеви УПЦ Київського Патріархату отець Микола Семелюк. – Якщо у родини не складається спільне життя, церква намагається помирити подружжя.

"Двоє жінок в одному домі не можуть вжитися"

У чернівчанки Альони є прикрий досвід розлучення. А на руках – маленька донька. Жінка розповіла кореспондентові "МБ", що розлучилася з батьком своєї дитини після п’яти років шлюбу. Основною причиною називає несумісність характерів. А ще – ревнощі свекрухи.

– Спочатку свекруха дуже мене підтримувала, – каже Альона. – Але згодом все змінилося. Вона почала намовляти на мене, конфліктувати.

Через п’ять років шлюбу Альона сказала Ігорю: "Двоє жінок в одному домі не можуть вжитися. Давай переїдемо в окреме житло". Чоловік не погодився, і вони розлучилися.

– Марійці (так звуть доньку Альони та Ігоря, – авт.) дуже важко, – розповідає молода жінка. – Їй не вистачає тата. Коли навчилася говорити, всіх чоловіків татом називає… 
Марина КОРПАН
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

08:59
Росіяни за добу 517 разів били по Запорізькій області
08:45
На фронті - 98 боїв за добу, найбільше росіяни атакують на Покровському напрямку
08:24
На Буковині попрощаються із загиблим Героєм Василем Беслюбняком
08:06
25 лютого 2025 року — яке сьогодні свято та які пам’ятні події сталися цього дня
07:45
Історія жінки, чий чоловік зник безвісти, та розстріл росіянами полонених з Буковинської бригади: головне за минулу добу
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 25 лютого не буде світла
07:15
6 речей, які потрібно прибирати щодня перед сном: в домі буде ідеальна чистота
07:00
Погода на Буковині 25 лютого
02:00
Лікарка назвала популярний серед українців напій, який спричиняє випадіння волосся
01:45
Весняна обрізка дерев: не пропустіть ці дні, аби гілки гнулися від плодів
01:30
Що їсти перед місячними, щоб уникнути перепадів настрою
01:15
Який кетчуп не можна купувати в українських магазинах і чому
01:00
Чи можна постити вагітним, жінкам, які годують грудьми, і дітям
00:45
Названо вітаміни, які треба пити для відновлення здоров’я шкіри після зими
00:30
Як правильно витирати екрани телевізора та монітора, щоб з часом не пошкодувати
00:15
У багатьох вони є! Ось які навушники сильно шкодять слуху
24 лютого, 2025
23:58
Економія чи зайва робота: чи потрібно вимикати бойлер на ніч
23:43
2 знаки Зодіаку, для яких весна буде сповнена романтики та пристрасті
23:26
На фронті 92 бойових зіткнення, майже третина з них - на Покровському напрямку
23:05
«Досі пишу йому, що кохаю»: історія чернівчанки, чоловік якої зник безвісти
ексклюзив
22:45
Які продукти слід їсти навесні, щоб отримати більше вітаміну E
22:24
«Бійці повинні добре поїсти та зігрітися»: на Буковині п’ятикласниці виготовляють окопні свічки
22:06
Всесвіт подарує крила щастя лише цим знакам Зодіаку
21:43
"Окупанти хотіли розстріляти, але забрали в полон": історія звільненого військового Дмитра Чучка
21:22
Перевищив норму у майже 8 разів: у Чернівцях затримали п'яного водія
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм