Чернівчанка Галина ЛИСАН уже чотири роки працює косметологом. За освітою вона лікар-дерматолог. Косметологією Галина почала захоплюватися ще у школі.
Косметологи повинні працювати з професійною косметикою– Коли закінчила вуз, пішла працювати в лікарсько-фізкультурний диспансер, але й далі цікавилася косметологією, – розповідає Галина. – Згодом вирішила поїхати до Києва на навчання. Тоді я ще не мала місця роботи косметологом. Так сталося, що їхала в одному купе з Іриною, співвласницею салону краси, та Оксаною, косметологом. Ми познайомилися. Я розповіла, що хочу в майбутньому працювати косметологом, але спочатку їду на навчання. Вранці Ірина сказала, що їй сподобалося моє бажання працювати, а якщо у них звільниться місце, вона візьме мене на роботу. Через певний час я отримала кілька дипломів. Невдовзі мені зателефонувала Ірина і запропонувала працювати в її салоні.
Тепер Галина Лисан періодично їздить на курси, виставки, де представляють косметичну продукцію та процедури. Також дізнається про нові методики роботи.
Працюючи у салоні, Галина чергується з напарницею. Обладнання мають одне на двох, а ось засоби для роботи – кожна свої.
– Засоби для роботи купую сама, – продовжує Галина. – Кожні два-три тижні їх доводиться поповнювати. Всі косметологи зобов’язані працювати з професійною косметикою. Вона не з дешевих, але виправдовує себе. Також періодично потрібно витрачати зароблені кошти на відвідування семінарів.
До обов’язків косметолога належать чистка обличчя, масаж, накладання масок, депіляція, усунення червоних судин на обличчі, папілом. Також спеціалісти можуть робити контурну пластику обличчя, лімфодренаж, мезотерапію.
За словами Галини Лисан, чернівчани найчастіше роблять чистку обличчя та депіляцію.
– Дуже часто люди приходять з алергією, – говорить косметолог. – У такому разі потрібно шукати внутрішні причини. Адже проблема може бути з жовчним міхуром – якщо у ньому є лямблії, вони викликають свербіння, висипання алергічного характеру. Тоді треба зробити УЗД печінки, аналіз жовчі на лямблії, пропити курс антибіотиків. Бо при проблемній шкірі або коли є алергія, не можна робити чистку.
Багато людей побоюються довірити своє обличчя та тіло косметологам.
– Звичайно, люди побоюються так само, як коли йдуть до лікаря, – говорить Галина Лисан. – Тому потрібно правильно підходити до проблеми. Хочеться отримувати не лише фінансове задоволення від роботи, але й моральне.
"До кожного клієнта –свій підхід"Щоби бути хорошим спеціалістом, косметолог повинен розповісти про кожну процедуру, пояснити, для чого її роблять і якого результату можна досягти.
– До кожної людини має бути свій підхід, – розповідає Галина. – Хтось хоче поспілкуватися під час процедури, а хтось – навпаки. Коли роблю масаж обличчя і бачу, що людина налаштована на спілкування, змушена попросити її помовчати, розслабитися. Буває, що люди навіть дрімають.
Щодо переваг і недоліків професії пані Галина каже: "Якщо людина любить роботу, тоді їй і подобається працювати. Важко проводити весь день на ногах. Але це лише спочатку, а потім звикаєш".
На думку Галини Лисан, чернівецькому ринку праці вистачає спеціалістів-косметологів.
– Дуже багато людей зараз пішли в косметологію, шукають роботу, – розповідає пані Галина. – Іноді цікавляться, чи можна працювати косметологом без медичної освіти. Але я вважаю, що це не бажано. Та й навряд чи власники салону захочуть взяти на роботу людину без медичної освіти. Спеціаліст повинен знати будову шкіри, адже існують протипокази щодо певної процедури.
Яна ЯЩЕНКО
Довідка
Навчатися можна на курсах у Києві або при салонах краси у майстра.
Графік роботи: щодня або через день, від 09.00 до 21.00.
Заробляти можна від 2000 гривень на місяць.
29-06-2010, 10:49
0
13 988