RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » «Буває, що клієнти ходять квартирою з компасом за фен-шуєм»

Чернівчанка Алла Влайко працює рієлтером уже три роки.
Пані Алла розповідає про особливості своєї професії читачам "МБ".

Ця робота – не для флегматиків
– Хто може працювати рієлтером?

– Ця робота хороша тим, що у неї немає обмежень у віці. Можуть працювати як молоді спеціалісти, так і люди старшого віку. Головне – прагнення працювати, хотіти навчатися. Також потрібно мати вищу освіту. А серед спеціальностей перевагу надають економістам та юристам.

Робота не монотонна, тому тут важко працювати людям флегматичним, які люблять спокійну роботу. Ми ніколи не сидимо на одному місці. Тому для цієї професії більше підходять люди із характером холериків. Робота цікава, постійно дізнаєшся щось нове, знайомишся з людьми, з якими за звичайних обставин ніколи би не познайомився.

– Які знання та навички потрібно мати?

– Треба навчитися розуміти, чого бажає клієнт, навіть якщо він не може це правильно сформулювати. Людина не приходить просто купувати, продавати чи орендувати нерухомість. Вона приходить вирішувати свої проблеми. Від того, наскільки ви це зрозумієте, наскільки правильно зможете вирішити проблему, залежить якість вашої роботи. Треба бути кваліфікованим спеціалістом у багатьох сферах – розумітися у психології, вміти правильно оформляти документи, добре знати земельне законодавство. Також треба знати історію міста, багатьох будинків, вулиць, як їх будували, які комунікації там прокладені, адже люди купують не просто стіни.

Трапляється, що клієнти ходять квартирою із компасом за фен-шуєм, дивляться чи все правильно розташоване. Для них це важливо. Тому вже і ми повинні розбиратися у фен-шуї. У когось з них є щасливі і не щасливі числа. Ми також повинні це враховувати.

– Чи є зараз попит на молодих спеціалістів?

– Ми постійно набираємо новий персонал. У цій сфері потрібні хороші спеціалісти. Коли набираємо нових працівників, даємо їм заповнити анкету, щоби бачити, наскільки правильно людина уявляє собі цю професію. Ми відправляємо працівників на курси, навчаємо. Але якщо людина у певний момент розуміє, що це не її, то краще цим не займатися. У моїй практиці були випадки, коли під час навчання у Києві люди підходили до лектора і казали: "Дякую, адже я зрозумів, що працювати в цій сфері не можу".

Якщо людина хоче працювати, їй надають всі можливості, в тому числі і юридичну підтримку, консультації. Ми співпрацюємо з адвокатськими конторами, адже з більшістю питань доводиться звертатися до них, а також до нотаріусів.

Коли людина приходить в агентство, вона одразу може почати працювати. Якщо не вистачає знань, то може звернутись до колег. Адже агентство – це структура, яка працює роками. І це не лише досвід, знання, це і репутація. Ми хочемо, щоби нова людина більше знала, щоби правильно укладала усі угоди.

"У правильній роботі рієлтерів має бути співпраця агентств"

– Що входить до обов’язків рієлтера?

– Потрібно завжди бути в курсі ринку нерухомості – щодня відстежувати зміни на ринку: що з’являється нового, що продали, за якими цінами. Треба читати ЗМІ, Інтернет, знайомитися з роботою інших агентств, яким ми телефонуємо щодня. У правильній роботі рієлтерів має бути співпраця агентств. Ми допомагаємо одне одному швидко і якісно укласти угоди. Без співпраці дуже важко, тому що дуже багато з’являється нового.

Якщо рієлтер вже деякий час працює, то у нього є своя база клієнтів. Він відстежує всі зміни, телефонує клієнтам тощо.

– Які особливості враховуєте, підбираючи житло?

– Кожна людина – індивідуальна. Треба вміти відчути її потреби, пояснити свої обов’язки, допомогти визначитися, порадити.

Коли людина хоче щось продати, треба дізнатися чому – можливо у неї матеріальні проблеми. Ми просто продаємо чи купуємо, а шукаємо найкращий варіант. Тому, якщо приходить молода сім’я, ми повинні шукати житло, щоби там поруч були і дитячий садок, і школа. Щоби це був тихий район і діти могли погуляти. Якщо це літні люди, то їм треба підбирати житло ближче до родичів, десь на першому-другому поверсі. Якщо це просто вкладення грошей, то це має бути ліквідний варіант, який потім можна вигідно продати.

– Чи є перспектива кар’єрного зростання?

– Якщо починаєте з рієлтера, в подальшому можете мати своє агентство. Головне мати бажання. Вас не обмежують ні в чому, це не державна структура. Головне – бути кваліфікованим спеціалістом, організувати колектив та знайти свою клієнтуру.

– Під час кризи стався обвал ринку нерухомості. Що сталося з агентствами нерухомості, рієлтерами?

– Закрилися агентства, які не мали великого досвіду або працювали задля отримання швидкого прибутку. Кризи трапляються не вперше. Але у цій сфері завжди є робота. Одна справа, коли приходять одноденні фірми, які намагаються швидко заробити гроші. Інша – роками займатися цією справою і ставитися до неї відповідально. Такі фірми вижили. Життя з кризою не закінчується. Звичайно, знизилися ціни, змінилася конфігурація ринку. Якщо раніше більший попит був на комерційну нерухомість, вона була дорога, то зараз подешевшала. Але зріс попит на інші об’єкти.

Яна ЯЩЕНКО

Варто знати
· Де можна навчитись?
У Києві можна пройти курси, після закінчення яких видають сертифікат. Приблизно раз на квартал проводять різноманітні тренінги та семінари.
· Графік роботи:
Кожне агентство працює за своїм графіком. Переважно буває один вихідний на тиждень, але фактично деколи доводиться працювати і у вихідний.
· Скільки можна заробити?
Рієлтери не мають фіксованої ставки. Зарплата залежить від того, як вони працюють. Можна не заробити нічого або заробити багато. Така оплата є своєрідним стимулом.
20-04-2010, 14:04
Коментарів 0 Переглядів 2 722


Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.