Під час роботи виїзної редакції в районі ринку на вулиці Зеленій чи не найбільше звернень чернівчан стосувалося стихійної торгівлі. Але перехожі не засуджували людей, які торгують на тротуарах вживаними речами.
– Людям треба якось заробляти гроші на життя, адже пенсії дуже маленькі, – розповідає чернівчанка Лариса Вікторівна. – На ринку, що на вулиці Зеленій, кажуть, що місць немає, там уже територія розподілена. Раніше люди торгували на площі неподалік. Їх звідти ганяли. Тепер торгують на вулиці Зеленій, звідти також проганяють. Чому не можна дозволити людям хоча б раз на тиждень продавати свої вживані речі? Це ж не центр, щоб така торгівля псувала обличчя міста. У деяких людей є багато старих речей, що просто лежать у шафі, а комусь вони можуть знадобитися. Я іноді сама тут торгувала, адже за 600 гривень не проживеш, особливо це відчувається взимку.
Пенсіонери в цьому районі просто на вулиці підходять до перехожих і пропонують купити у них речі. Одна жінка носила легенькі плащі по п’ять гривень, інша – зимові чоботи.
– Міліція ганяє нас постійно, це дивно, що сьогодні ще нікого не було, – розповідає пані Марія, яка продає тут вживані речі. – Зазвичай сиджу тут до обіду. Пенсії не вистачає, ось і продаю свої речі, які вже не ношу. Зараз торгівля не дуже йде, адже скоро Великдень – люди купують продукти. Продаю старі речі, є майже нові, які лише раз одягнула. Ціни – хто скільки дасть, за стільки й продаю. Дадуть дві, три чи п’ять гривень – уже й це добре. Іноді взагалі розпродую все по гривні.
– Для реалізації будь-якої продукції призначені магазини, ринки, але аж ніяк не газони та тротуари, – каже Євген КРАМАРЕНКО, начальник управління розвитку споживчого ринку та туризму. – За словами деяких продавців, їм просто сумно вдома сидіти. Серед тих, хто торгує на вулиці, є люди, які продають нові, а іноді взагалі крадені речі. Тобто з усієї кількості людей, які торгують на вулицях міста вживаними речами, лише тридцять відсотків продають власні вживані речі. А крім цього, за ними ще потім доводиться прибирати. І це тоді, коли наші ринки пустують. Наприклад, на ринку "Верхній" – приблизно 300 вільних торгових місць, на ринку "Господар" – 50-60, на ринку "Нижньому" є майданчик, призначений для продажу вживаних речей, має приблизно сотню вільних місць, але там майже ніхто не торгує. Хто хоче продати власні речі, може піти на ринок. Із них не братимуть ринковий збір, тільки плату за утримання робочого місця – вона становить приблизно 0,5-1 гривню на день.
Яна ЯЩЕНКО
1-04-2010, 10:53
0
4 576