RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » Старовину не «з’їдять» ні час, ні інфляція

Останнім часом у місті побільшало крамниць, де можна придбати цікаві раритетні речі.
Кореспондент "МБ" вирішила з’ясувати, хто постачає, а хто купує речі у цих мага­зин­чиках.
Антиквар: бізнес чи спосіб життя?
Щоби займатися антикваріатом і мати з цього вигоду, потрібно бути справжнім мистецтвознавцем, вивчати історію речей, вміти ідентифікувати їхню справжність, а також бути психологом, вважають власники антикварних крамниць.
За їхніми словами, це не лише бізнес, а насамперед улюблена справа.
– Звичайно, ця улюблена справа повинна виправдовувати себе у фінансовому плані, – говорить власниця однієї з крамниць Ганна. – В іншому разі просто не буде можливості нею займатися.
Власник іншої крамниці Валерій розповідає, що для нього це спосіб життя.
– Справжні антиквари – це люди, які у постійному пошуку, – розповідає чоловік. – Це пошук і покупця, і продавця, і хороших антикварних речей та інформації про них.
Щоби знаходити справді хороші і цінні речі, доводиться багато подорожувати, систематично відвідувати різні галереї, виставки, салони, ярмарки, блошині ринки, цікавитись оголошеннями, обмінюватись інформацією. Цим потрібно жити.
Цінні речі везуть
зі Львова,
з-за кордону
– Найчастіше у пошуках цікавих старожитностей їздимо у західні міста – Львів, Луцьк, Рівне, Тернопіль, – розповідає Валерій. – У захід­них регіонах із давніх-давен жили люди різної національності: євреї, польські пани, австрійці, румуни, молдовани. Західна Україна була перехрестям багатьох торговельних шляхів. Тому не дивно, що саме тут накопичилося багато раритетних предметів.
– У 1990-х роках з України вивезено дуже багато цінних речей на західні аукціони. Зараз набуває сили зворотний процес, – говорить Валерій. – Із-за кордону починають повертати втрачені раритети. Здебільшого їх привозять до великих міст. Тому в пошуках таких речей їдемо до Києва, Одеси, Полтави та інших міст.
Працівниця антикварної крамниці Ірина розповідає, що їм привозять товари переважно з країн Європи – Німеччини, Італії та Англії.
– Однак у нашому магазині є не лише антикварні предмети, а й речі, стилізовані під старовину, – розповідає пані Ірина. – Є й експонати ручної роботи, різні сувеніри, ви­шив­ки та аплікації, які приносять чернівчани. Такі речі виглядають стильно, і вони недорогі. Тому на них здебільшого звертає увагу молодь. Наприклад, на аксесуари "під старовину": різні брошки, сережки, кулони, браслети.
Клієнти –
і колекціонери, і любителі
За словами власників, у крамниці приходять різні покупці – і справжні колекціонери, які розбираються у старожитностях, і любителі, і шукачі випадкових прикрас та цікавих подарунків, і люди, які шукають старовинні речі для інтер’єру помешкання.
Вкладання грошей у антикваріат, на думку антикварів, це надійна інвестиція. За­мож­ні люди намагаються частіше інвестувати гроші в старовинні вироби. Адже таке вкладання перевірено роками. Антикваріат із часом тільки зростає у ціні.
Клієнти антикварних крамниць – люди середнього та старшого віку. Молоді дуже мало.
Раніше більше купували,
а зараз – здають
Серед чернівчан найбільшої популярності зажили нагороди, монети, картини та ікони.
– Любителі мистецтва не шкодують одну-дві тисячі доларів за хорошу ікону, – розповідає Валерій. – Для дизайну купують також старовинні та сучасні картини, канде­лябри, годинники. Попитом користується також радянський фарфор (виробництва заводів Дулево, Гжель, Мінського, Ломоносовського, Київського).
Однак власники крамниць зазначають, що минулими роками люди купували більше речей, а зараз їх більше здають. Це пов’язано з фінансовим становищем. Інколи люди приносять сімейні реліквії і здають їх заради грошей.
I речі мають "душу"?
Кожна антикварна річ має свою історію. Існує думка, що антикварні предмети можуть впливати на свого власника та його настрій. Ми поцікавилися, що про це думають власники крамниць.
Більшість антикварників вважає, що це справді так. Речі умовно можна розділити на холодні, нейтральні та теплі.
– Якщо предмет мені не сподобався відразу і я бачу, що від нього йде негатив, ніколи його не придбаю, – розповідає Валерій. – А є речі, які мають свою магічну енергію. Вони теплі і випромінюють позитив. До таких речей неодмінно хочеться доторкнутися, купити їх. Вважається, що добре промивати старі речі простою водою. Вона змиває погану енергію. 
Наталя Арійчук
31-12-2009, 10:45
Коментарів 0 Переглядів 3 650

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.