RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » Гірськолижних трас в області побільшало

Гірськолижний сезон в більшості комплексів нашої та сусідніх областей відкрили минулими вихідними. За словами Григорія Пишного, заступника начальника управління культури і туризму ОДА, шість туристичних комплексів Буковини прийматимуть усіх охочих покататися на лижах.
Цього року планують ввести в експлуатацію гірськолижний комплекс "Сонячна долина", що в селі Бояни, проте сезон катання тут розпочнеться з невеликою затримкою.
Комплекс "Німчич", що знаходиться в с. Підзахаричі Путильського району, має два бугельні витяги на 400 та 800 м. У прокаті можна взяти лижі, дитяче спорядження, сноуборди та скористатися послугами інструктора. На території працює готель, ресторан із гуцульською, грузинською та європейською кухнею.
Лижний парк "Горбово" також розпочав лижний сезон. Тут розширили асортимент прокатного пункту та збільшили територію для катання на сноутюбах.
Спортивно-оздоровчий комплекс "Цецино" разом із туристичним комплексом "Буковина" прийматимуть туристів та жителів міста. Там відреставрували лижну трасу та розробили окремі маршрути для катання на санчатах та сноутюбах. На території комплексу розташовано п’ять котеджів, бенкетний зал на 200 місць, "Корчма" з національною кухнею. Серед розваг – катання на конях,
квадроциклах, лижах, санчатах, бадмінтон. На різдвяні свята в "Корчмі" виступатиме різдвяний вертеп. Дістатися до комплексу можна автобусом №4, що курсує з вулиці Садової, - його маршрут продовжили до самого комплексу. База на Цецино не може вмістити велику кількість туристів, тому їх розміщуватимуть у готелі "Буковина" і довозитимуть всіх охочих покататися на лижах до "Цецино".
Готельно-туристичний комплекс "Мигово" розпочав гірськолижний сезон на день Миколая. На його території може розміститися 300 відпочивальників, працюють ресторан, піцерія, фастфуд, декілька кафе, діятимуть чотири прокатні пункти (на 600 пар лиж та сноутюбів). "У нас немає великого скупчення людей, більшість відвідувачів – сім’ї, – розповів Валерій Галан, співвласник ГТК "Мигово". – У меню – українська кухня, яка включає молдовські, румунські, болгарські, чеські і навіть італійські страви". Цього року в "Миговому" відкрився інформаційно-консультативний центр, де можна замовити номери, купити квитки на катання та отримати довідкову інформацію.
Як зазначає офіційний сайт гірськолижного комплексу "Буковель", гірськолижний сезон розпочався 18 грудня. Серед пропозицій – катання на лижах, сноубордах та сноублейдах. На території комплексу працює декілька готелів, ресторан, кафе, піцерія та корчма. Знаходиться "Буковель" за 160 км від Чер­нівців. 
Яна ЯЩЕНКО

Ціни
Скільки коштує гірськолижне спорядження

 Окуляри-маска – від 250 до 1500 грн.

 Костюми – від 600 до 4000 грн. Можливий окремий підбір костюма та куртки. Штани – зі шлейками, прикривають поперек від продування. Куртки оснащені високими комірцями та вітрозахисними "спідницею" й манжетами.

 Шарфики, шапки, рукавички – 60-700 грн.

 Балаклава (маска, яка одягається на обличчя та захищає голову від вітру й морозу, можна одягати окремо або під шапку) – 90-300 грн.

 Лижі – від 2000 до 10000 грн.
Прокат спорядження: комплект (лижі, чоботи, палиці) орендувати у магазині коштує 100 грн за добу

Окуляри й три шари одягу збережуть здоров’я лижникові
Сергій Литовченко, завідувач магазину гірськолижного спорядження:
 Часто люди їдуть відпочивати на гірськолижні траси без належної підготовки. Рівень травматизму тут досить високий. Тому, щоб вберегтися, потрібно подбати про правильний підбір одягу та спорядження.
 Насамперед необхідно подбати про очі, адже в горах дуже багато сонця. Тому може виникнути хвороба – гірська сліпота. Якщо людина без окулярів-маски приходить кататися, досить велика вірогідність опіку очей ультрафіолетом. Лікування після цього триває два-три тижні і немає гарантії, що зір відновиться повністю. Можна одягти хоча б звичайні темні окуляри, але вони не зручні, адже будуть зсуватися та потіти.
 Взуття лижника – індивідуальна річ. Ті, хто постійно катаються, купують черевики. Краще витратити час, обійти всі магазини, але підібрати те, що підійде саме вам. А лижі вже можна взяти напрокат, користуючись порадами фахівців.
 Одяг лижника повинен складатися з трьох шарів (термобілизна, флісовий одяг, мембранна куртка і штани). Він дозволяє людині під мокрим снігом та дощем залишатися сухою та не охолоджуватися.
 Важливе значення у спорядженні має шолом, адже травми голови – найбільш небезпечні. За кордоном це обов’язкова деталь спорядження на трасах, а у нас поки що носити шоломи вимагають лише від дітей. 
24-12-2009, 12:08
Коментарів 0 Переглядів 4 064

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.