У зимовий період двірникам доводиться працювати за особливо складних умов, але додаткової оплати праці їм за це не обіцяють. Влаштуватися двірником у Чернівцях нині цілком можливо, у багатьох КЖРЕПах працівників не вистачає. Проте безробітні на таку роботу йдуть швидше від безвиході.
Зарплата двірника мінімальна – 744 гривні, із премією – приблизно 800. Тому працюють переважно старші люди, які звикли до важкої роботи. Також КЖРЕПам допомагають правопорушники, які через громадські роботи спокутують провину перед суспільством.
– Двірники нам, звичайно, потрібні, – розповідає представник ПП "Зелений Регіон" Марія ВЛАУЩУК, – але зарплату їм нараховують мінімальну. Тому мало хто хоче працювати. До обов’язків двірника входить посипання тротуару піском, дворове чи тротуарне прибирання снігу, завантаження сміття. Графік роботи – з 06.00 до 10.00, потім – з 14.00 до 17.00.
– Двірникам доводиться дуже важко працювати за невелику зарплату, – пояснює начальник комунально-ремонтного житлово-експлуатаційного підприємства №6 Ярослав ТУНИК. – У нашому КРЖЕПі проблем із комплектацією кадрами немає – із 26 вакансій зайняті всі. Єдина проблема – маленькі зарплати. Територія, яку обслуговує наш КРЖЕП, специфічна, оскільки до неї входять три площі. Тут людям доводиться прибирати місця масових святкувань чернівчан. Наші працівники виходять на роботу о 05.00, щоб прибрати територію до появи людей у центрі.
Робота в інтенсивному режимі триватиме цілий місяць, а жодних доплат чи інших додаткових мотивацій не передбачається. Наприклад, минулого року на прибирання території у новорічну ніч для кожного двірника виділили по 150 гривень. Після одного з агітаційних концертів за кандидатуру в президенти з Києва виділили 650 гривень. За додаткові кошти люди працюватимуть із задоволенням.
Окрім того, якщо раніше двірники отримували житло, то зараз це примарна перспектива. "За півтора року роботи у шостому КЖРЕПі я не бачив, щоби комусь видали житло, – каже Ярослав Туник. – Пригадую, років п’ять-шість тому ще надавали якісь маленькі напівпідвальні приміщення".
Ще в одному зі КЖРЕПів розповіли, що мало би працювати 18 двірників, а працює лише 16. При цьому обсяги роботи вони виконують повністю, а гроші з двох вакантних посад ідуть на премії тим, хто добре працює.
Михайло Салітра