Дністровську гідроакумуляційну електростанцію (ГАЕС) будують у Новодністровську. Після добудови вона стане найпотужнішою ГАЕС в Європі. Також входитиме до числа шести найпотужніших гідроелектростанцій у світі. Складатиметься вона з семи гідроагрегатів загальною потужністю 2268 МВатт. Такої кількості виробленої електроенергії вистачить, аби забезпечити світлом понад два мільйони 100-ватних лампочок. Електрична енергія буде екологічно чистою.
Дністровська ГАЕС дасть змогу трохи підвищити літню температуру води у Дністрі, яка є досить низькою. Також збільшить насичення води киснем.
За словами генерального директора ТОВ "Енергопром" (компанії, яка здійснює будівництво) Сергія ЛІСНІЧЕНКА, підземне розташування основних споруд ГАЕС не лише не зіпсує ландшафту, а й виконає важливу природозберігальну функцію - значно полегшить напружений стан берегових схилів.
2012 року заплановано добудувати і ввести в дію першу чергу – три агрегати гідроакумулюючої електростанції. Для цього потрібно 3,6 мільярда гривень.
Очікується, що перший гідроагрегат Дністровської ГАЕС вже 22 грудня цього року – на День енергетика України – буде остаточно введено у дію.
Для будівництва Дністровської ГАЕС відведено 890 гектарів землі. 70 відсотків із них – присадибні ділянки, пасовища, лісові угіддя та сади. (Підготувала Г. Марків)
Чому гідро акумулююча?
Незатребуваний споживачами нічний надлишок енергії Дністровська ГАЕС використовуватиме для закачування дністровської води у верхню водойму ГАЕС.
Під час пікових навантажень в енергетичній системі України цю воду скидатимуть із багатометрової висоти на турбіни, які виробляють додаткову електроенергію.
Тому такі станції й назива
17-12-2009, 13:20
0
2 097