Практично всі школи і дитсадки у місті нині теплом забезпечує теплокомуненерго. Нещодавно міськрада вирішила передати всі котельні освітянських закладів на баланс цього підприємства.
– З першого грудня ми взялися за обслуговування 22 котельні, з першого січня беремо ще 17, – розповів головний інженер "Теплокомуненерго" Микола ЛУПОЛ. – Тепер наші оператори і майстри стежать за роботою котелень, у разі потреби забезпечують їхній ремонт.
Серед цих котелень є зовсім нові, змонтовані за останні кілька років. А є й такі, що вже відслужили чимало. Так, в одній із них досі працює дуже неефективний котел 1975 року випуску. В іншій – у Садгорі – першого ж грудня вийшов із ладу старий котел, який тепер доведеться міняти. Якщо ж виникли проблеми з внутрішніми мережами, треба замовляти бригаду ремонтників і платити за їхні послуги.
Після похолодання, яке спостерігається з початку тижня, опалення почало працювати інтенсивніше, хоча ще не на максимальну потужність.
– Навіть за температури -20 °С обладнання ще не працюватиме на повну потужність, – пояснив Микола Лупул. – Отож резерви є. Котельні готові до роботи і в сильні морози. У нас встановлено відповідний температурний графік, згідно з яким і визначається робота котлів для забезпечення у будинках температури +18 °С.
У дитячих садочках міста запевняють, що морози на температуру повітря у групах не вплинули – у всіх приміщеннях дошкільних установ підтримується належна температура.
Так, садочок №9, що на проспекті Незалежності, має центральне опалення. Тут на роботу котельні не скаржаться – кажуть, що тут тепло і за сильніших морозів. Те саме сказали і в кількох інших установах.
А садочок №40, що на вулиці Шкільній, досі опалюється газовими пічками. За словами завідуючої закладом Валентини ДМИТРУК, пічки обладнані автоматикою, працюють нормально і додаткових обігрівальних приладів ставити у групах і спальнях не треба.
Ігор Довгань
17-12-2009, 11:40
0
1 604