Взимку в багатьох санаторіях оздоровитися можна дешевше, ніж в іншу пору року. Найвідчутніші знижки – в приморських оздоровницях.
Натомість карпатські санаторії нині переважно встановлюють ті ж самі ціни, що й влітку. Адже чудова компенсація за холодну погоду – можливість покататися на лижах, поколядувати за компанію з горянами.
Дітям – колядки, батькам – фуршет
У санаторіях Західної України доба оздоровлення з триразовим харчуванням взимку вартує від 140 гривень. Найнижчі ціни – у державних закладах.
– Люди часто їдуть у санаторії саме взимку, бо це чудова нагода поєднати лікування із зимовим відпочинком у горах, – розповіла Богдана СЛЮЗАР, маркетолог об’єднання "Моршинкурорт". – Тут дуже гарні зими. За 50 кілометрів від Моршина знаходиться лижний курорт Славське, трохи далі – Яремче, Ворохта. Усі дійства – Новий рік, Різдво, перший Святий вечір, другий Святий вечір, Маланку – в санаторіях проводять із дотриманням народних традицій. Для дітей діятиме майстер-клас колядок. А 31 січня усю ніч триватиме концертна програма з танцями й фуршетом. Тому зараз у нас "гарячий" сезон. Багато клієнтів спеціально влітку, за півроку, бронюють зимовий відпочинок у Моршині. Часто їдуть сім’ями. Хто не має нагальної потреби підлікуватися, просто проходить у санаторії курс очищення організму.
Зазвичай на Новий рік моршинські санаторії підвищували ціни. Однак цього року запровадили акцію "Зустрічаємо Новий рік за ціною старого".
Ще одна перевага зимового оздоровлення, за словами Богдани Слюзар, – цілюще гірське повітря. Вважається, що взимку це повітря особливо лікувальне. Тим більше, що навколо багато хвойних лісів.
Санаторій "Карпати", що в Трускавці, на зимові свята приймає особливо велику кількість відпочивальників. Тому й ціни в цей час зростають до рівня, який був улітку.
– Зараз у нас доба перебування в санаторії вартує від 300 гривень, – розповіла Галина КОЗЛОВСЬКА, старший менеджер санаторію "Карпати". – З першого січня ціна буде від 354 гривень, а з першого лютого вона знизиться до 336 гривень.
За словами старшого менеджера, на Новий рік санаторій буде заповнений. Холодна погода не впливає на якість оздоровлення – теплові, водні та інші процедури тут надаються під одним дахом, мінеральну воду з кювету привозять прямо у корпус санаторію тричі на день. У вільний час відпочивальники можуть плавати в басейні, грати в більярд чи теніс, займатися в тренажерному залі, кататися на лижах, санях чи конях.
Море подешевшало на третину
У Криму серед 630 здравниць півострова весь рік працює 40 відсотків закладів. Вони спеціалізуються на лікуванні захворювань опорно-рухового апарату, нервової системи, органів дихання, гінекології.
Узимку в Криму оздоровлення з триразовим харчуванням вартує в середньому 250-350 гривень. Це майже на третину дешевше, ніж у "гарячий" сезон. Так, у санаторії імені Пирогова відпочинок у двомісному номері в грудні подешевшав майже на 80 гривень – до 306 гривень за добу. У санаторії в Саках "Полтава-Крим" доба перебування коштувала 310 гривень, у грудні ціна знизилася до 260. Окрім того, до кінця зими тут запровадили акцію – знижку п’ять відсотків на санаторно-курортні путівки.
– Ціни, порівняно з літом, зараз на 20 відсотків нижчі, – розповіла Арусяк ХАЧАТУРОВА, менеджер-економіст санаторію "Полтава-Крим". – Тому людям, які справді потребують лікування, оздоровлюватися взимку вигідно. У нас між лікувальним і спальним корпусами є криті переходи, тож примх погоди можна не боятися. Бальнеологічний басейн із термальною мінеральною водою при санаторії працює весь рік. Процедури надаються ті самі, що й улітку. Але взимку приїжджає значно менше людей. Місця є. Тоді як відпочинок на літо потрібно замовляти заздалегідь.