RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » «Свого» керівника іноді доводиться шукати, змінюючи роботу

Ідеальні начальники в природі зустрічаються так само рідко, як й ідеальні підлеглі. Звичайно, інколи важко змиритися з тим, що вас – талановитого й працелюбного – керівництво не може гідно оцінити. Проте якщо працювати ви плануєте саме на цьому підприємстві, доведеться вчитися мистецтва спілкування саме із цим начальником, зважаючи на його професійні та особистісні риси.
– Від того, до якого психологічного типу належить керівник, залежить стиль управління, а отже – ефективність діяльності організації та особливості психологічного клімату в колективі, – пояснює Оксана ПЕНДЕРЕЦЬКА, практикуючий психолог. – Психологічний тип керівника визначається як його особистими характеристиками, так і набутим досвідом, переконаннями, стереотипами. Існує багато типів керівників та стилів управління, проте більшість із них так чи інакше зводяться до класифікації авторитарного, демократичного та анархічного стилів управління.

 "Капітан футбольної команди"
Командний лідер завжди будує систему управління, чіткі правила, яким підпорядковується й сам, намагається зменшити роль міжособистісних стосунків за рахунок чіткого дотримання алгоритмів, завжди шукає системних вирішень.

 "Тамада"
Компанійський лідер, для якого важлива гармонія. Він намагається враховувати всі думки. На відміну від командного лідера він менше планує й розраховує, а більше експериментує. Його стиль – постійні збори, наради, "мозкові штурми".

 "Ляльковод"
Лідер-маніпулятор, який нав’язує свої правила й змушує всіх грати за ними. Ці правила не афішуються, і співробітники повинні самостійно про них здогадуватися. Правила постійно змінюються, тому від звільнення не застрахований ніхто. Такий керівник отримує задоволення від гри зі співробітниками, від усвідомлення власних можливостей впливати на людей.

 "Генерал"
Сильний лідер, майже завжди фахівець високого класу у своїй галузі. Людей сприймає винятково як засіб для досягнення мети, кожен співробітник – це функція. На відміну від маніпулятора, який може вдавати "турботливого татка", відверто зневажає підлеглих.

 "Софіст"
Лідер-експерт, завжди живе інтересами справи, часто буває аскетичним, рідко помиляється. Співробітники поважають його як людину, яка додумалася до того, до чого не додумалися інші. При цьому такий лідер часто не розуміє, що його співробітники живуть не лише роботою – у них є сім’ї, власні проблеми тощо.

 "Бюрократ"
Нерішучий лідер, який займає позицію "слимака в мушлі". Мало втручається в роботу організації, затягує із прийняттям рішень, завжди чекає вказівок зверху, орієнтується на накази та готові схеми роботи.

 "Інтриган"
Вразливий лідер, який добре відчуває ставлення підлеглих і стосунки між ними. Довго пам’ятає й хороше, і погане. Ефективний, якщо керує невеликим колективом, де до нього гарно ставляться. У великих колективах виділяє фаворитів, зіштовхує співробітників між собою, провокує конфлікти.

 "Цар"
Харизматичний лідер, який гріється в любові підлеглих. Про нього говорять захоплено, сила його особистості така, що однієї його присутності достатньо, щоби робота організації була ефективною.
Марина Карасьова

На замітку

Для того, щоби визначити тип, до якого належить керівник, треба враховувати кілька важливих характеристик:
 як здійснюється управління;
 як керівник ставиться до правил та наказів;
 якою є його реакція на кризові ситуації;
 як він ставиться до планування. 

КОМЕНТАР

Оксана ПЕНДЕРЕЦЬКА, практикуючий психолог:
– Серед підлеглих також є люди, які належать до різних психологічних типів. Одним комфортніше з демократичним керівником, інші потребують "сильної руки" авторитарного лідера, чиї накази не обговорюються. Крім того, не всі люди комфортно почуваються в ролі підлеглих, тоді виникає боротьба за лідерство, а не на кожній посаді вона буде доречною. "Свого" керівника іноді доводиться шукати, змінюючи роботу, і в цьому також немає катастрофи. Проте іноді колективу вдається "виховати" керівника, поступово нав’язуючи свої моделі взаємодії, але це можливо лише за умови, якщо нові моделі – очевидно ефективніші, а керівник готовий до змін.
15-12-2009, 10:47
Коментарів 0 Переглядів 1 721

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.