На території стадіону "Буковина" встановили пункт моніторингу забруднення повітря. Він визначатиме рівень вмісту вуглекислого газу, важких металів та пилу в повітрі. Вартість вимірювальної апаратури разом із павільйоном – майже 400 тисяч гривень.
– Наразі постійні спостереження ведемо на двох постах: на вулиці Заводській – у промисловому районі міста та на вулиці Головній в районі "Електронмашу", – розповідає начальник обласного гідрометеоцентру Тетяна НЕГАДАЙЛОВА. – Пост невеликий, але дуже важливий. Чотири рази на добу будемо фіксувати рівень забрудненості.
– Станція обладнана елек-
тронним цифровим аспіратором. За його допомогою ми беремо проби на чотири канали, які визначають всі компоненти, що забруднюють повітря, – пояснює співробітник пункту спостереження Юрій БЕРНИК. – Маємо цифровий прилад, що визначає напрям і швидкість вітру. Окрім того, у нашому володінні найновіший ідентифікатор для визначення вуглекислого газу в повітрі.
– Цей пункт визначає складові, які забруднюють повітря. Після цього відповідні служби можуть визначати джерело забруднення та його вплив на здоров’я людей, – пояснює начальник управління спостережень і науково-технічного забезпечення Державної гідрометеослужби України Віктор ТРОХИМЕНКО. – Цей пункт спостереження встановлюємо в рамках співпраці з Чернівецькою міськрадою задля технічного оснащення гідрометеорологічної мережі. Віднині цей пост включено до загальнодержавної системи фонового моніторингу забруднень.
"Для Чернівців потрібно чотири такі пункти. Порівняно із промисловими містами країни, Чернівці – чисте місто", – додає Віктор Трохименко.
Михайло САЛІТРА