– Наступного року хочемо одружитися і провести обряд в органному залі, – розповіли Наталя і Юрій з Кіцманщини. – Але в Палаці урочистих подій нам сказали, що ще не знають, чи будуть проводити 2010 року весільні обряди в органному залі. Тому порадили на всяк випадок записатися ще й у Палац. Чи проводитимуть весільні обряди наступного року в органному залі?
– Ми справді не знаємо, чи можна буде проводити 2010 року весільні обряди в органному залі, – відповіла директор Палацу урочистих подій Галина СОЛОГУБ. – Хоча до нас вже зараз приходить багато пар, які хочуть замовити тут обряд на всі місяці. Наприклад, на 31 січня є чотири пари. Але ми радимо нареченим записатися ще й у Палац. Бо якщо заборонять проводити обряди в органному залі, у них буде інший варіант. Весільні обряди в органному залі проводять уже три роки. Вони дуже популярні серед наречених. Якщо 2008 року було проведено 148 обрядів, то нинішнього – значно більше. І це незважаючи на те, що нам дозволили проводити лише шість обрядів у суботу і чотири – у неділю.
– Зал органної і камерної музики – це комунальна власність обласної ради, яка має право нею розпоряджатися, – поінформував директор обласної філармонії Петро КАЗИМИРЧУК. – Згідно з рішенням сесії міської ради, вірменській громаді надано можливість проводити тут Богослужіння. Ми розробили графік, чітко розподілили час для роботи філармонії та Богослужінь, якого дотримуємося. Укладеною угодою передбачено, що сторони не втручатимуться у справи одна одної та не диктуватимуть, що робити. Якщо депутати обласної ради заборонять проводити в залі весільні обряди, ми будемо дотримуватися цього рішення. А поки що продовжуємо працювати у попередньому режимі, не порушуючи Закон України про концертну діяльність.
– Є рішення постійної комісії обласної ради з питань приватизації об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області про проведення в залі органної і камерної музики концертів та весільних обрядів. І його ніхто не відміняв, – запевнив начальник обласного управління культури і туризму Петро БРИЖАК. – Таким чином обласна філармонія має змогу заробляти кошти на власні потреби, скажімо, на придбання концертних костюмів і транспорту. Усі заходи у залі відбуваються відповідно до укладеного договору обласної ради з філармонією та вірменською громадою, де чітко все визначено. І його потрібно дотримуватися обом сторонам.
Надія БУДНА
11-12-2009, 10:51
0
1 855