Якщо новорічна ніч на дивані біля телевізора – не ваш формат відпочинку, можна спробувати щось екстремальне, наприклад, піднятися на Говерлу, спуститися в печеру або кілька днів провести в колибі пастухів, зігріваючись біля справжньої пічки-буржуйки.
Причому навіть їхати далеко за адреналіном не потрібно, відпочинок можна організувати на Буковині або поїхати до сусідніх Тернопільщини та
Прикарпаття.
Захід сонця – на вершині гори
Здійснювати екстремальну подорож, якщо немає досвіду, варто у супроводі досвідченого інструктора. Наприклад, за сто доларів вам допоможуть відсвяткувати Новий рік на Говерлі.
– Уже 12 років поспіль відбувається сходження на Говерлу для святкування Нового року. Збираються люди з усіх куточків України – Києва, Донецька, Запоріжжя, – розповідає голова львівської організації "К-2" Сергій КОПАНСЬКИЙ. – Збирається до сімдесяти учасників походу. Більшість – досвідчені туристи, які пройшли Карпати та гори Кавказу. Новачкам радимо брати теплий одяг, а спорядженням за потреби забезпечать наші інструктори.
Захід сонця група зустрічає на вершині, а саме святкування відбувається у приватному секторі неподалік.
– Доки не стемніє, намагаємося встигнути дістатися вершини. Але одного разу ми заблукали в лісі і зустрічали Новий рік на Говерлі, – розповідає пан Сергій. – До новорічного столу готуємо традиційні страви: "Олів’є" та шампанське будуть стовідсотково. Першого січня купаємося в ополонці.
Кілька днів
у колибі пастухів
Валерій ПАВЛЕНКО, президент обласного спортивно-туристського клубу "Veslo" з компанією зустрічає Новий рік у гірських гуцульських хатах та колибах ще від 1986 року. Розповідає, що зняти звичайну хату в лісі високо в горах набагато дешевше, ніж святкувати в садибі зеленого туризму.
– Це екстремальний варіант відпочинку: старенька гуцульська хата з пічкою, до якої від траси ще потрібно йти пішки кілька кілометрів снігом. Всередині помешкання вбране по-гуцульськи, кілька залізних ліжок. Якщо місця спати всім не вистачає, просимо господаря постелити на підлозі сіно. Гуцули дуже гостинні, господар може завітати до гостей зі скрипкою чи сопілкою, гуцульськими стравами і настоянкою на "афенах".
З людьми, які живуть високо в горах і не займаються зеленим туризмом, можна домовитися про проживання на два-три дні майже за безцінь. Наприклад, за добу проживання платити 25-30 гривень із людини, а якщо додати ще 35-40 гривень – годуватимуть тричі на день.
Спускаємося до печери
Якщо на свята не хочеться підніматися в гори, можна спуститися в печеру. На Тернопільщині в селі Залісся, наприклад, за досить доступними цінами пропонують відпочинок в "Спелеохаті", розрахованої на 28 місць. Якщо зазвичай проживання тут пропонують за 30 гривень з людини за добу, тригодинну екскурсію в печеру "Млинки" за 25 гривень, то на три святкові дні послуги дорожчають на 20 відсотків. За харчування окрема оплата. (О. Гнідан, М. Карасьова)