Позичити гроші, щоби віддати банку, – це сьогодні намагаються зробити власники проблемних кредитів, звертаючись до інших банків, кредитних спілок чи просто знайомих. Багато хто психологічно не витримує загрози штрафних санкцій, постійного контролю банку за станом розрахунків і готовий перезичувати гроші під вищі відсотки і влазити ще глибше у боргову яму.
– Деяких власників кредитів замучила ця ситуація, – розповів фінансовий радник Євген ЖИТАРЮК. – Вони перепозичують гроші, щоб відкараскатися від банку і не мати більше з ним проблем. Хтось позичає у знайомих, хтось – у кредитних спілках.
За словами фахівця, отримати позики у приватних осіб зараз значно важче, ніж раніше: "Базарники ще приблизно два роки тому позичали гроші під три-чотири відсотки за місяць. До того ж, оформляли у нотаріуса договір позики або йшли іншим шляхом – людина, яка зичила гроші, заганяла на подвір’я своєму кредитувальнику власну машину як заставу і залишала від неї ключі. Потім позичальник кілька місяців повертав гроші й забирав авто назад. Тепер дешевше п’яти-шести відсотків за місяць гроші навіть знайомий не позичить".
– Більшість людей, які зараз просять видати їм кредити в банках, – це позичальники, які вже мають борги і намагаються перезичити гроші в іншій фінансовій установі, щоб віддати прострочений кредит банку, – поділився спостереженнями Петро КОЦЮБАН, начальник відділення одного з банків. – Видавати кредити таким людям – для банку означає взяти чужі проблеми на себе.
– Звертається за кредитами зараз не дуже багато людей, – розповів голова правління кредитної спілки Микола БОТВИНСЬКИЙ. – Звісно, якщо людина хоче взяти кредит для погашення простроченої позики, вона в цьому навряд чи зізнається. Але ми кредитуємо лише наших перевірених клієнтів.
Надія МАКУШИНСЬКА
4-12-2009, 10:30
0
2 582