"Днями я купила в однієї жінки на ринку "Центральний" домашню курку за 35 гривень. Хотіла зварити бульйон для дитини. На птиці була печатка ветеринарно-санітарної лабораторії. Курка виглядала свіжою, була жовтого кольору. Та коли я, прийшовши додому, поставила її варити, вода раптом пожовтіла. Але не від жиру, а від… фарби, якою, як виявилося, була пофарбована птиця. До того ж, вона зварилася за лічені хвилини і мала вигляд тієї, яку продають у магазині. Я чула, що інколи на базарах "Нашу рябу" підмальовують жовтою фарбою, маскуючи під домашніх курей, але досі такі мені не траплялися. Я зателефонувала до адміністрації ринку і розповіла про все. Мені відповіли, що інколи таке трапляється. Але заспокоїли, мовляв, продавці використовують харчову фарбу, яка не приносить ніякої шкоди, отож боятися не варто. Оскільки в мене не було чека і я не могла пред’явити товар, який купила, то, звичайно, про повернення грошей не могло бути й мови. Хотілося би дізнатися, чи справді такі кури не шкідливі для здоров’я". Віра Тимчук.
Працівники лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи №1 ринку "Центральний" пояснили кореспондентові "МБ", що насправді жінка купила не "Нашу рябу", а домашню бройлерну курку. Оскільки такі курчата швидко ростуть – набирають вагу буквально за місяць, то буковинські господині їх охоче вирощують. Бройлери коштують майже вдвічі дешевше, ніж домашні кури інших порід.
Деякі продавці, аби швидше продати свій товар, підфарбовують домашніх бройлерів жовтою фарбою, яка використовується в харчовій промисловості, або навіть сирим яєчним жовтком, хоча це трапляється дуже рідко. Але обидва інгредієнти не шкідливі для здоров’я.
Ветеринарно-санітарні експерти запевнили, що навіть за зовнішнім виглядом можуть визначити, чи птиця свіжа та якісна. Особливо старанно оглядають внутрішні органи, бо саме по них можна дізнатися, чим перехворіла курка. І лише після цього ставлять на тушці печатку. (Н. Будна)
Як відрізнити
курей-бройлерів
За ціною: звичайні домашні кури на ринку вартують до 100 гривень, бройлери – у середньому 40.
За виглядом: бройлери значно вгодованіші, мають товстіші ноги і грудину.
За шкірою: у домашніх курей вона тонка і гладенька, у бройлерів – грубіша і вкрита "прищиками".