У будинку №5, що на Південно-Кільцевій, півроку тому мешканці відключилися від центрального опалення. Для встановлення індивідуального опалення потрібно було встановити колективні димарі, які виходили би назовні будинку. Такого в країні досі не практикував ніхто.
– Раніше у нас було централізоване опалення, але в квартирі було дуже холодно. – згадує мешканка будинку, що на Південно-Кільцевій, 5, Марія ЛУЧКО. – Батареї були холодними, а в нас у квартирі маленькі діти. Ми вирішили, що за таке опалення взагалі краще не платити і звернулися з проханням відключити його. Півроку ми були відключені від тепла: вмикали електрокаміни, газ та все одно мерзли. Потім вирішили провести автономне опалення. Це задоволення не з дешевих. Мені це все обійшлося приблизно у дві тисячі євро. Але воно того варте, бо виходить набагато економніше. Але потрібно було обов’язково встановити колективний димар, та ще й назовні будинку. Наскільки мені відомо, в Україні такого ще не робили. Зараз задоволені, бо більше не мерзнутимемо.
– У Чернівцях встановлення колективних димарів є поширеним явищем для новобудов, – розповідає голова правління ВСТ "Житловик" Василь ТИМОФЄЄВ. – Всі нові будинки обладнують саме таким видом димарів. Але нещодавно такий вид димарів вдалося адаптувати під старий будинок, де раніше опалення було централізованим. Це зручно, екологічно чисто і безпечно. Окрім того, труба спільного димаря виводиться вище будинку, а не за принципом "буржуйки", коли мешканці травлять вихлопами жителів верхніх поверхів.