У непродовольчих рядах Калинівського ринку знову завирувало життя. Щоправда, не таке жваве, як би хотілося підприємцям. За їхніми словами, торгівля хоч розпочалася, але хочеться, щоби вона була кращою.
– На ринку людей начебто й немало, але вони ходять по "Калинці", як по вулиці О. Кобилянської. Роздивляються товари, а купувати щось не дуже поспішають, – скаржиться приватний підприємець В’ячеслав ПОПАДЮК. – Напевно, просто скучили за базарними походеньками. Та й грошей на ліки витратили чимало.
– Гуртових покупців дуже мало, переважно на ринку роздрібний покупець, – розповідає приватний підприємець Галина ПЕРНАРОВСЬКА. – Найчастіше купують зимовий одяг та взуття. Хоча і продаємо небагато, але це вже щось.
– Працюю від суботи, але торгівля значно гірша, ніж минулими роками, – відзначає продавець Наталя НІКУЛИК. – Не думаю, що причиною цього є епідемія. Напевно, це пов’язано з купівельною спроможністю людей.
Немає між рядами тих, хто продає "зі столів", а також продавців кави та пиріжків із візків. Адже виносна торгівля поза пунктами продажу – на проходах, проїздах, виходах та інших невизначених для торгівлі місцях – заборонена.
– Щодня ми попереджаємо людей та проводимо роз’яснювальні роботи, – розповідає заступник генерального директора з організації торгівлі Василь НИКОЛАЙЧУК. – Але все одно за всіма не встежиш, продавці кави та чаю пробиваються. Щодня ми складаємо по 8-12 протоколів про подібні порушення.
"Калинка" дотримується протиепідемічного режиму: на чотирьох входах ринку роздають пов’язки, у проходах стало значно вільніше, а на робочих місцях постійно проводять дезінфекцію.
Малі продажі, на думку керівництва ринку, зумовлені кількома причинами.
– Зараз у місті немає студентів, а вони складають значну частину клієнтів, – пояснює Василь Іванович. – Гуртовики з інших регіонів побоюються їхати в західні області через епідемію. Але думаю, що коли закінчиться карантин і всі заспокояться, все буде, як раніше.
Михайло САЛІТРА