Чернівчанка Тетяна ХУДЯКОВСЬКА професійно займається масажем вже понад п’ять років. Після народження дітей вирішила змінити вид діяльності і тепер займається улюбленою справою.
– Раніше досить довго працювала в торговельній сфері, за освітою я – економіст, – розповідає Тетяна. – Про зміну фаху вперше замислилася після того, як народила дітей. Зрозуміла, що хочеться займатися приємною для душі справою. Медицина завжди мене цікавила, свого часу я закінчила курси у центрі народної медицини, а тут діти почали хворіти, я була неначе сімейний лікар. Тоді вже серйозно замислилася над тим, щоби зайнятися справою, пов’язаною з медициною. Тим більше, для цього у мене є хороші фізіологічні дані – сильні руки та вміння спілкуватися з людьми.
Перші прийоми Тетяна проводила вдома, тоді на масаж записувалися рідні та друзі. Згодом відкрила власний масажний кабінет. Окрім знайомих та друзів, до неї почали приходити працівники перукарні, де обслуговувалася Тетяна. З’являлися постійні клієнти.
– Масаж – інтимний сеанс, – говорить жінка. – Людина лежить оголена, вона повинна відкритися, довіритися спеціалістові. Я іноді пропоную спочатку пробний масаж, для того, щоб і я, і клієнт змогли побачити, чи зможемо працювати разом, чи підійдемо одне одному. Траплялися випадки, що з деякими клієнтами доводилося прощатися.
За словами Тетяни, найчастіше люди звертаються до неї з проханням зробити антицелюлітний масаж. Друге місце за потребою в масажі посідають проблеми опорно-рухового апарату. Є люди, які приходять на масаж заради задоволення, а бувають й такі, кому треба просто поговорити. Єдиний виняток – масаж дітям, це досить делікатна справа, для якої існують вузькі спеціалісти.
– Взагалі масажиста можна порівняти зі скульптором, який "ліпить" і корегує тіло людини, – говорить Тетяна. – Він може десь забрати зайве, а десь додати, підтягнути і розслабити. Наше тіло – як індикатор. Під час масажу можна побачити проблеми внутрішніх органів, вони добре проявляються під час здійснення масажу за допомогою меду.
Робота масажиста не така легка, як здається на перший погляд. Спеціалістові доводиться вислуховувати проблеми, думки, потаємні бажання клієнтів. "Можливо, коли вийду на пенсію, напишу книгу про жіночі історії", – жартує жінка. Трапляються випадки, коли клієнти зневажливо ставляться до роботи масажиста, сприймаючи його як обслуговуючий персонал.
Власна справа завжди потребує неабияких матеріальних витрат. Орендна плата недешева. У приміщенні потрібно створити певну атмосферу для того, щоб людина могла розслабитися та почуватися комфортно. Обладнання та необхідні матеріали також забирають чимало. А сам заробіток не можна назвати стабільним.
Яна ЯЩЕНКО
На замітку
Для того, щоб опанувати мистецтво масажу, потрібно закінчити курси. Основні навики можна здобути за півтора місяця занять, які коштують 700 гривень.
Для легальної роботи потрібно зареєструватися приватним підприємцем.
Ця справа потребує і немалих капіталовкладень – оренда та ремонт приміщення, обладнання (масажний стіл коштує приблизно 2000-2500 грн, ширма, валик та підставка обійдуться приблизно
в 1500 грн), знадобляться також матеріали (крем, масло), меблі тощо.
Заробити завдяки масажу в місяць можна близько 3000 грн.
17-11-2009, 10:22
0
4 099