RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » «Не беріть дітей із собою в магазини чи тролейбуси»

Серед великої кількості хворих на грип та ГРВІ в області – чимало дітей. Про те, як вберегти їх від захворювання та чи варто дітям для профілактики приймати препарати проти грипу, зокрема "Таміфлю", – наша розмова з обласним позаштатним дитячим інфекціоністом Ларисою ГУК.

"Після кожного випуску теленовин батьки йшли з дітьми до нас"
– Ларисо Іванівно, зараз хворіє більше дітей порівняно з минулими роками? І чим відрізняються нинішні захворювання від попередніх?
– Дітей хворіє більше. Такий підйом захворюваності є характерним для періоду епідемій ГРЗ та грипу. Водночас скарги батьків і клініка захворювання нічим не відрізняються від тих, які траплялися минулими роками. Та й батьки, щоб уберегти своїх дітей, почали звертатися частіше до лікарів. Зокрема в обласній лікарні в перші дні епідемії звернень побільшало в десятки разів. Після кожного випуску теленовин, де повідомлялося про зростаючу кількість хворих, батьки зверталися з дітьми до нас. Тому медики працювали цілодобово з великим навантаженням. Щоправда, піс­ля огляду не всі діти потребували госпіталізації. Частину після консультацій направили додому, де вони лікувалися амбулаторно під наглядом дільничних лікарів.
Виділити якусь вікову категорію не можу – хворіють діти різного віку. На щастя, за період спалаху пандемії грипу А (H1N1) ні в Україні, ні у нашій лікарні зокрема не було жодного летального випадку, пов’язаного з інфекцією грипу, серед дітей. Це свідчить про те, що батьки зверталися вчасно, а лікарі приймали правильне рішення щодо лікування. Наш заклад належить до третього рівня надання медичної допомоги, отож ми завжди стикалися з важкими інфекційними захворюваннями.
– Чи потрібно дітям носити марлеві маски, щоб уберегтися від грипу?
– Обов’язково. І про це повин­ні подбати насамперед батьки. Адже часто можна побачити на вулиці таку картину: мама чи тато – в масці, а дитина – без маски. Виникає враження, що батьки або несерйозно сприймають поради лікарів, або ж більше дбають про власне здоров’я. Тому наголошую: якщо ваша дитина перебуває у місцях масового скупчення людей, скажімо, в магазині чи в громадському транспорті, обов’язково одягайте їй маску. Це вбереже її від багатьох неприємностей. Хоча якщо гуляєте з дитиною на свіжому повітрі, а поблизу нікого немає, маску можна не одягати. Проте їх треба обов’язково змінювати через кожні чотири години. Дитині бажано пошити марлеву пов’язку, яку можна буде прати і прасувати.

"Через кілька тижнів після епідемії варто зробити вакцинацію"
– Чи варто зараз робити дітям щеплення проти грипу?
– Однозначно, що під час епідемії цього не треба робити. Але в лютому-березні очікується друга хвиля захворювання на грип та ГРВІ. Тому через декілька тижнів після закінчення епідемії батькам слід замислитися про вакцинацію своїх дітей. Поки що це єдиний спосіб профілактики інфекційних захворювань. Гадаю, цьогорічний спалах грипу зумовлений ще й тим, що багато батьків відмовлялися щепити своїх дітей. До речі, у дітей, яких не щепили, перебіг будь-яких захворювань, у тому числі грипу, проходить з ускладненнями.
– Чи можна дітям для профілактики вживати цибулю і часник?
– Можна, але в невеликих порціях. Також корисні цитрусові та інші фрукти, мед. Однак треба бути обережними з дітьми, схильними до алергії.
– А спецпрепарат "Таміфлю" для профілактики дітям можна приймати?
– Хочу наголосити, що батькам не слід займатися самолікуванням. "Таміфлю" може призначити для лікування лише лікар. І вживати його можна тільки під його наглядом. Це дуже сильний препарат, який має протипоказання та побічні дії. Тому інколи він може принести більше шкоди, ніж користі. На жаль, зараз дуже багато ліків продають в аптеках без рецептів. Не раджу батькам взагалі давати дітям будь-які противірусні препарати без призначення лікаря. Особливо небезпечний аспірин, який може спровокувати навіть летальний наслідок. Тому при підвищенні в дитини температури та появі кашлю треба викликати дільничного лікаря. Найефективнішим є лікування у перші 12-36 годин від початку захворювання.
– Дітей можна виводити гуляти на вулицю чи краще, щоб вони були вдома?
– Не треба, щоб діти днями сиділи у квартирі. Їх обов’язково потрібно виводити гуляти на свіже повітря, але в такі місця, де немає багато людей. Варто також частіше провітрювати приміщення, мити руки з милом. Бажано не брати дітей із собою в магазини, возити в громадському транспорті.
– Чи спостерігається спад захворюваності у дітей?
– Ситуація більш-менш стабілізувалася і в Чернівцях, і в районах області. Останнім часом дітей почало поступати менше. Такі захворювання, як грип і ГРВІ, зазвичай тривають до трьох тижнів. Якщо взяти до уваги, що епідемія почалася 30 жовтня, то сподіваємося, що приблизно після 20 листопада все нормалізується. Тож впадати в паніку не потрібно. Вірусна інфекція завжди була і буде. Вона лікується, якщо вчасно звернутися до лікаря. 
Надія БУДНА
17-11-2009, 10:10
Коментарів 0 Переглядів 1 518

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.