Дев’ятеро членів організації "Спілка активної молоді" стали громадськими інспекторами з охорони культурної спадщини міста. Вони отримали посвідчення, що дасть їм змогу контролювати стан унікальних пам’яток і складати протоколи на порушників.
- У місті є понад дві тисячі архітектурних пам’яток, які потребують охорони та збереження. У відділі охорони пам’яток працює лише п’ятеро фахівців, яких недостатньо. Тому повинні підключитися небайдужі чернівчани, громадські організації та органи самоорганізації населення, – впевнений голова Спілки активної молоді, депутат міської ради Володимир БЕШЛЕЙ. – Наша Спілка розробила положення про громадських інспекторів з охорони культурної спадщини Чернівців, яке затвердили на сесії міської ради. Дев’ятеро наших активістів першими отримали офіційні посвідчення та відповідні повноваження. Торік ми зробили фотомоніторинг понад 400 пам’яток державного та місцевого значення. Електронну базу даних передали департаменту містобудівного комплексу. Ми хочемо не лише критикувати, а й допомагати. Громадських інспекторів закріпимо за конкретними вулицями, площами, об’єктами у центральній частині міста. Почнемо з фотофіксації вивісок та реклам, розміщених на фасадах будинків. Громадські інспектори мають право складати протоколи про порушення і направляти їх в адмінкомісію, яка прийматиме рішення про накладання штрафів. Якщо хтось хоче долучитися до нас, нехай звертається до Спілки. Вона знаходиться в Українському Народному Домі на вулиці Ломоносова, 2. Разом ми зможемо багато чого добитися.
- Як корінна чернівчанка переймаюся долею свого міста. Тому щаслива, що зможу долучитися до охорони пам’яток, – поділилася своїми планами громадський інспектор Євгенія ОЛІЙНИК. – Можливо, будемо виготовляти інформаційні листи та брошури про міські пам’ятки архітектури і кидати їх у поштові скриньки. Можна буде розміщувати інформацію на вулицях та площах. Незабаром презентуємо власний сайт. Вже виставили на ньому фото найважливіших пам’яток архітектури – до і після їхньої реставрації. Чернівчани також зможуть виставляти на сайті власні знімки історичних будівель. Хочемо звернути особливу увагу на внутрішні двори, які занедбані. Ми почали зовсім по-іншому сприймати наше місто. Дивитися не під ноги, а на будинки і бачити їхню красу.
– Я фотографуватиму пам’ятки архітектури – фасади, орнаменти, ліпнину. Це я вже зробив на Центральній площі та прилеглих до неї вулицях до 600-річчя міста, – розповів громадський інспектор Рустам ГАСИМОВ. – Завдяки цим знімкам вдалося добитися того, що деякі споруди реставратори переробили. Хочемо працювати на випередження, бо виправити недоліки пізніше надзвичайно складно.
Надія Будна
12-11-2009, 11:12
0
2 905