Минулого тижня епідемічний поріг в області сягнув свого піку. Захворіло 41 тисяча 700 осіб. Перевищення епідпорогу – у 12,6 разу.
– Такого перевищення в нас за останні п’ять років не було, – говорить Олександр Світличний, головний державний санітарний лікар області. – На 43-44 тиждень року ми почали реєструвати різкий підйом. За 45-й тиждень маємо понад 41 тисячу захворілих. Це більше, ніж під час епідемій 2006 і 2007 років.
За прогнозами Олександра Світличного, рівень захворюваності наступного тижня знизиться.
– Крива епідемії на графіку захворюваності вже не буде такою піковою, а буде десь на позначці 30 тисяч хворих. Але це все ще високий показник, порівняно з минулим роком, – коментує головний санітарний лікар області. – Щоби вийти на рівень керованої епідемічної ситуації та знизити показники до епідемічного порогу, по-
трібно ще три тижні. За цей час рівень захворюваності має впасти. Три тижні крива епідемії зростала, й впродовж трьох тижнів вона має впасти.
До кінця листопада епідеміологи сподіваються вийти на ту ситуацію, яка була до початку цьогорічної епідемії. Із нового року прогнозують підйом захворюваності , але не такий високий, як зараз.
– Друга хвиля потенційно можлива, – каже Олександр Світличний. – Вона можлива на четвертий-п’ятий тиждень нового року й може дотягнути до березня.
Третя хвиля буде як щорічна хвиля – у міжсезоння. Але не в жовтні-листопаді, а ближче до грудня.
Василь Москалюк, завідувач кафедри інфекційних хвороб та епідеміології БДМУ, доктор медичних наук:
– Ця епідемія – на чотири-п’ять тижнів. Наприклад, у Тернополі, де епідемія розпочалася раніше, уже спостерігається суттєве зниження захворюваності. І в нас уже немає такого ажіотажу в приймальному відділенні обласної лікарні, порівняно з першими днями епідемії. Спостерігається тенденція до стабілізації. Але розслаблятися й думати, що епідемія вже закінчується, не варто. Другу хвилю передбачають у січні. Але це ще тільки прогноз.
Ольга Гнідан
12-11-2009, 10:31
0
1 646