У яких випадках можуть відмовити в оплаті лікарняного, розповіла Марія КІРІЯК, заступник директора виконавчої дирекції обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
– Якщо причиною хвороби стало вживання алкоголю чи наркотичних засобів.
– Якщо працівник під час перебування на лікарняному порушував прописаний лікарем режим. Наприклад, мав дотримуватися постільного режиму, а натомість пішов на концерт чи весілля. Якщо цей факт доведено, комісія з соціального страхування, яка повинна бути на кожному підприємстві (якщо це невелика фірма чи установа, замість комісії є уповноважений з цих питань), складає акт у довільній формі, і працівника позбавляють оплати лікарняного. Наприклад, працівник із першого до 10 жовтня був на лікарняному. Але шостого жовтня він поїхав на весілля, хоча йому назначено ліжковий режим. Тоді з шостого до 10 жовтня йому не заплатять грошей.
Окрім цих випадків, трапляється також, що причиною хвороби працівника стали хуліганські дії. Тобто на лікарняний він пішов не з власної вини, а через третіх осіб. Наприклад, жінка увечері поверталася додому зі свята, а якийсь лиходій не мотоциклі заїхав на тротуар і збив її. Лікарняний жінці оплатять. Однак Фонд потім подає до суду на мотоцикліста і змушує його відшкодувати кошти, витрачені Фондом на оплату лікарняного. Адже причиною непрацездатності жінки був не алкоголь, який вона могла вживати того вечора, і не порушення правил руху пішоходом, а саме дії хулігана. Тому винна особа і відшкодовує витрачені Фондом кошти на лікарняний.
Надія Макушинська
12-11-2009, 10:28
0
3 037