Імена недисциплінованих боржників банків, а також назви фірм-позичальників, які не повертають кредит, оприлюднило кілька фінустанов. Як запевнили у банках, це дало результат.
– Був відповідний Указ Президента, тому і "Укрпромбанк", і банк "Надра" мали право повідомили прізвища несумлін них позичальників, – пояснив Богдан ХОТИНСЬКИЙ, начальник відділу банківського нагляду обласного управління Нацбанку. – Це цілком законно. Негативна інформація про таких позичальників повинна потрапити до бюро кредитних історій. Кого потрібно жаліти в цій ситуації – вкладника чи позичальника? Адже, по суті, позичальник повертає кредит не банку. Він повертає гроші тим людям, які тримають у цьому банку депозити.
За словами фахівця, банки виставили на своїх сайтах інформацію не про всіх боржників. Упродовж п’яти днів проводилися зустрічі з кредиторами в банках. На зустрічах з’ясовувалося, які причини неповернення кредиту, за результатами переговорів банк пропонував зручні для боржника терміни та способи розрахунків. Оприлюднили лише імена тих кредиторів, які не погоджувалися навіть на запропоновану банком відстрочку чи інші види реструктуризації кредиту, або хто взагалі не з’явився до банку. При цьому, якщо такі люди починають справно розраховуватися, їх імена вилучають з "чорного списку".
– Заходи, запроваджені згідно з Указом Предидента, дали результат, – запевнила Людмила ПОГОРІЛКО, заступник керуючого Чернівецькою філіїєю "Укрпромбанку". – Багато позичальників погасили борги. ТОВ "Укрпромбанк" оприлюднив лише прізвища, імена й по-батькові боржників. Ні адрес, ні іншої інформації не розголошувалося, бо це би було порушенням банківської таємниці. З деякими боржниками сьогодні судимося, виконавча служба реалізує їхнє майно. Хоча заставне майно продається дуже важко.
За словами Л. Погорілко, жоден з боржників області не звертався до суду через розголошення його даних. А порівняно з іншими областями, проблемних позичальників на Буковині небагато.
Сьогодні через те, що на карантин закриті ринки та деякі інші заклади, у багатьох підприємців знову можуть з’явитися проблеми з поверненням кредитів. За словами Б. Хотинського, у таких випадках підприємцям потрібно звертатися до банку і домовлятися про внесення змін у графік платежів.
– Те, що закрито ринки, також певною мірою форс-мажор. Але банк сам не буде шукати позичальника. Якщо людина не в змозі розраховуватися, вона повинна вчасно звернутися до банку і спробувати домовитися про те, щоб пролонгувати виплати. Думаю, що це питання реально вирішити, бо карантин нетривалий, і за короткий час людина зможе ввійти у графік розрахунків за кредитом, – сказав Б. Хотинський.
Надія МАКУШИНСЬКА
12-11-2009, 10:07
0
2 214