RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » Кварцування вбиває мікроби, а вазони насичують киснем

Повітря у квартирах важко назвати чистим, особливо холодої пори року. Пил, який накопичуються в килимах і книжках, нечасте провітрювання, опалювальні батареї, які пересушують повітря... А звідси і наслідки – підвищена втомлюваність, алергія й збільшення ризику застудних захворювань. Як можна зробити повітря в помешканнях чистішим і кориснішим, з’ясовував кореспондент "МБ".
Бактерицидні опромінювачі знезаразять
Узимку, коли організм недоотримує сонячних променів, корисне штучне кварцування. Опромінення кварцовою лампою добре впливає на обмін речовин, кровообіг, підвищує опірність до інфекційних захворювань. Проте якщо ваша основна мета – знезараження повітря, а не косметичні цілі, фахівці радять обрати бактерицидний опромінювач.
– Побутові кварцові лампи чистять повітря від інфекції, але більше призначені для косметологічних цілей, наприклад, якщо є певні проблеми зі шкірою, для легкої засмаги тощо, – пояснює Надія ЗАЙЦЕВА, директор магазину "Медтехніка". – Щоби знезаразити лампою повітря в кімнаті, її доведеться вмикати надовго. А тривалої роботи такі прилади не витримують. До того ж, вони чутливі до нестабільної напруги в електромережах. Якщо вмикати ненадовго – не досягнете потрібного ефекту. Тому з практичної точки зору краще обрати бактерицидний опромінювач. Для приміщення на 45 кубометрів достатньо години роботи такого приладу, для меншої кімнати – півгодини. Якщо вдома є вже хтось застуджений, опромінювач можна вмикати двічі на добу.
Очищувачі – почистять і зволожать
В опалювальний сезон пересушене повітря сприяє підвищеній втомлюваності, пришвидшує старіння шкіри і підвищує ризик підхопити інфекцію. Можна спробувати самостійно додати вологості:

розвішувати випрану білизну в кімнатах;
поставити посуд із водою біля батарей;
облаштувати кімнатні фонтанчики, придбати акваріум;
розмістити на підвіконнях вазони.

Якщо проблема із сухістю повітря значна, її вирішення доведеться доручити спеціальним пристроям для очищення повітря. Вони всмоктують повітря, пропускають через систему фільтрів (тут знищується не тільки пил, але й неприємні запахи) і повертають до кімнати очищеним і зволоженим. Є моделі з функцією іонізації та ароматизації.
Побутові очищувачі повітря бувають і без фільтрів – так звані "мийки повітря". Система очищення тут побудована на воді. Такі очищувачі добре зволожують повітря, проте не видаляють пил та мікроби.
Кімнатні рослини – насичують киснем, іонізують
Кімнатні рослини не тільки прикрашають інтер’єр, але допомагають зробити повітря в кімнаті корисним: знищують мікроби, насичують його киснем, іонізують.

Хлорофітум – найефективніша рослина для очищення повітря. До того ж, рослина гарна й невибаглива.
Плющ, алое, спатифілум – якщо й поступаються хлорофітуму у очищувальних властивостях, то не набагато.
Кактуси, кипарис, туя – допомагають нейтралізувати вплив випромінення від телевізорів, комп’ютерів тощо.
Цитрусові, герань, розмарин, столітник – у приміщеннях, де є ці рослини, кількість мікробів у повітрі зменшується в кілька разів.
Кавове дерево, лавр, лимон, фікус, плющ – мають протигрибкові властивості, тому потрібні в темних і надто вологих приміщеннях.
Дифенбахія – очищає повітря від токсинів, тому добре її поставити в кімнаті, вікна якої виходять на центральну дорогу. 
Марина Карасьова

Цікаво знати

Вентиляція, кондиціонування й очищення повітря – різні речі.
Вентиляція подає до кімнати свіже вуличне повітря.
Кондиціонери, якщо не обладнані спеціальними фільтрами,
тільки регулюють температуру повітря в кімнаті.
Очищувачі пропускають повітря через фільтри і повертають
очищеним назад до приміщення.
12-11-2009, 10:01
Коментарів 0 Переглядів 24 127

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.