«Можу постояти і за себе, і навіть за хлопців»

у номері / суспільство
3 858
0
Якщо досі ви вважали, що вільна боротьба – це спорт лише для хлопців, то чернівецькі дівчата це спростовують.
14-річна Світлана Перчула займається вільною боротьбою вже чотири роки. На заняття її записав батько, який працює тренером із вільної боротьби.
– Мені подобається, – каже дівчина. – Почуваюся впевненою, бо можу захиститися у разі нападу, дати здачу. Нічого складного в цьому виді спорту немає. Отримала чимало грамот та медалей, хоча серйозних перемог у мене ще немає. Але я й не збираюся ставати професійною спортсменкою. Деколи отримую синці під час тренувань, болять пальці, але серйозних травм не було. А головне – мене поважають друзі!
– Колись займалася танцями, – розповідає Юлія Павлюк. – Але зрозуміла, що це не моє, мене тягнуло до жорсткішого спорту. Тож врешті записалася на вільну боротьбу. Мені подобається. Знайомі, почувши про моє захоплення, реагують по-різному: хтось боїться, хтось дивується, інші ж сприймають нормально і навіть самі записуються на тренування. Іноді мені доводилося застосовувати свої вміння. Наприклад, мене навмисне штовхали, і я дала здачу. Навіть хлопців захищала, якщо бачила, що їх несправедливо ображають. У майбутньому мрію стати спортсменкою, але з якого виду спорту – ще не визначилася.
Чим корисна вільна боротьба?
Ян КОЗЛОВСЬКИЙ, майстер спорту, старший тренер з вільної боротьби ДЮСШ №1:
"Під час занять з вільної боротьби розвиваються усі м’язи тіла. Адже до занять входить і легка атлетика, і акробатика, і біг. Раніше вільна боротьба була суто чоловічим видом спорту. Але п’ять років тому почали займатися і жінки. Тож зараз вільна боротьба для жінок називається жіночою боротьбою. Правила тут ті ж самі, що й у вільній боротьбі.
Цей вид спорту зовсім не спотворює фігуру, не робить її "квадратною". Адже це не пауерліфтинг. Навпаки, тут можна схуднути. У нас тренуються і танцюристки, і балерини.
Хлопці, які займаються віль­ною боротьбою, почуваються значно впевненішими, ніж їхні ровесники, у майбутньому можуть постояти за себе та дівчину. В армії їм значно лег­ше служити. Щодо травм, то вільна боротьба – найбезпечніша з усіх видів боротьби. Тут не можна бити, застосовувати больові прийоми на руки та ноги, заборонені задушливі прийоми". 
Галина МАРКІВ
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують