Бенкети, розваги у комп’ютерних клубах та центрах, кінотеатрах та інших закладах дозвілля на період епідемії заборонено. Лікарі стверджують, що такі заходи необхідні, щоб запобігти масовому зараженню людей вірусом. Натомість керівники закладів розваг переконані, що обмеження надто жорсткі. Вони обернуться збитками й неприємностями не лише для підприємців, а й для чернівчан, які заздалегідь замовили бенкети.
Міська протиепідемічна комісія заборонила роботу комп’ютерних клубів та центрів, Інтернет-кафе на період карантину в навчальних закладах.
Заклади ресторанного господарства повинні зачиняти до 21.00.
У магазинах, супермаркетах, ринках та громадському транспорті маски зобов’язані носити усі працівники. А на території цих об’єктів мають бути оголошення для споживачів, що їх обслуговуватимуть лише за наявності масок.
Весілля до дев’ятої вечора не проведеш
– Я понад 30 років працюю, але такого ще не було, – каже про запроваджені обмеження директор ресторану "Турист" Степан ШЕВЧУК. – Щодо масочного режиму – я за, але ж харчування є харчування. Не можна зачинити ресторан о 21.00!
У нас до 20 листопада замовлень на весілля немає, але в інших ресторанах є. А з 21-22 листопада весіль маємо багато, то що будемо робити, якщо епідемія не закінчиться? Для людей це ж біда – все замовлено, гості запрошені. Гадаю, хоча би для весіль можна було би зробити виняток.
Обурена необхідністю зачиняти заклад о 21.00 і директор ресторану "Маестро" Тетяна
БОНДАРЕНКО:
– Я не знаю, чим зараз зарплату платити. У мене 30 осіб штату, в усіх сім’ї, цим людям також потрібно за щось жити! Звичайних відвідувачів зараз немає взагалі, люди бояться під час епідемії ходити до закладів харчування. Залишаються бенкети, які замовили заздалегідь. Але дізнавшись про новий режим роботи, одні клієнти, які замовили бенкет на наступну суботу, взагалі зняли замовлення. Інші залишили завдаток і сказали, що перенесуть святкування на пізніший час. Хоча би для бенкетів зробили виняток і дозволили їх проводити принаймні до 23.00.
З 31 жовтня зачинені двері й центру розваг "Панорама Чернівці". Більшість працівників на два тижні пішли у відпустку – залишилися лише ті, хто стежить за технічним станом закладу.
– Зараз усе зачинено. Усі заплановані заходи, починаючи зі святкування Хелловіна в суботу, довелося відмінити, – каже Ірина ШЕВКЕНИК, менеджер центру розваг "Панорама Чернівці".
За її словами, клієнтів навіть напередодні закриття, попри спалах грипу, в центрі не бракувало. Здебільшого люди відпочивали в боулінгу та на льодовому майданчику. Натомість багато співробітників центру минулого тижня пішли на лікарняний, тож, якби не закриття, можливо, не було би кому працювати у розважальному центрі.
Рейди будуть і в перукарнях, і на ринках
Необхідність носити маски підтримали усі опитані співробітники закладів торгівлі й харчування. "Стільки людей приходить хворих без масок, що дивуюся, як ще сама не заразилася, хоч і ношу маску! – каже продавець магазину канцтоварів Марина. – Один покупець взагалі сказав, що з лікарні прийшов. Кашляв він так, що прилавок був мокрий!"
Перевіряти дотримання маскового режиму підприємствами і організаціями у різних галузях розпочали рейдові бригади, повідомила прес-служба міської ради. Зокрема виконавчі органи районних рад перевірятимуть дотримання епідемічних вимог закладами торгівлі та сфери побуту (перукарні, майстерні), працівники департаменту економіки – ринки та мікроринки, департамент ЖКГ – комунальні підприємства.
Днями рейд із перевірки ресторанних закладів провела міськСЕС. Перевірено 18 об’єктів. Порушення епідемічного режиму виявлено у чотирьох – у ресторанах "Турист", "Вечірній Київ", "Панда" та "Лісний узвіз". Щодо цих закладів міськСЕС винесла постанову про їхнє закриття. Про це повідомив в.о. Державного санітарного лікаря міста Валерій Востріков.
– Припису ми не одержували, – сказав у вівторок директор ресторану "Турист" С. Шевчук. – Зараз ресторан зачинений на генеральне прибирання. Здійснили хлорування, повну санітарну обробку усього: від підлоги до стін.
Перевірено також тролей-
бусне управління щодо дотримання вимог епідемічного режиму. Встановлено, що водії та кондуктори забезпечені масками та використовують їх у роботі, однак порушується вимога щодо проведення вологого прибирання салонів тролейбусів із застосуванням деззасобів на кінцевих зупинках маршрутів. Вже сьогодні ЧТУ закупило партію деззасобів і виставило на кінцевих зупинках маршрутів контролерів, які перевірятимуть порядок вологого прибирання салонів тролейбусів.
За порушення епідемічного режиму до відповідальності притягнуто також керівника ринку "Рейтинг", який порушив заборону на роботу ринку під час карантину.
Рейди-перевірки ринків, закладів торгівлі, ресторанів, Інтернет-клубів, дискотек, нічних клубів щодо епідеміологічних вимог будуть постійними.
Надія МАКУШИНСЬКА