RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » Не зловживайте обігрівачами й антибіотиками

Обігрівачі – геть!
Лікар-педіатр Євген КОМАРОВСЬКИЙ впевнений – щоб не захворіти на вірусну інфекцію треба остерігатися...повітря у приміщеннях. Річ в тому, що вірусні частки годинами зберігають свою активність в сухому теплому й нерухомому повітрі, але майже миттєво руйнуються у повітрі прохолодному, вологому і рухомому. Тому мітинг у центрі Чернівців, на який зібралося 500 людей, безпечніший, ніж збори 20 осіб у сільському клубі. Краще більше гуляти на вулиці. Підчепити вірус під час прогулянки практично нереально. Якщо вже ви вийшли погуляти, то не треба показового ходіння в масці по вулицях. Уже краще подихати свіжим повітрям. Маску треба одягнути перед входом в автобус, офіс або магазин.
У приміщенні безпечною є температура близько 20 °С з вологістю 50-70%. Тому потрібне часте й інтенсивне провітрювання приміщень. Мало хто знає, що будь-яка система опалювання сушить повітря. Саме початок опалювального сезону став початком епідемії. Тож
контролюйте вологість. Мийте підлогу. Використовуйте зволожувачі повітря. Краще тепліше одягніться, але не вмикайте додаткові обігрівачі.
Руки хворого – джерело вірусу
Слід розуміти, що коли хворий торкається обличчя – вірус потрапляє на руки. Тоді хворий хапає все навколо, ви торкаєтеся цього "всього" рукою і...здрастуй, грип.
– Не чіпайте свого обличчя, – застерігає Є. Комаровський. – Не лінуйтеся мити руки протягом двадцяти секунд. Постійно носіть із собою вологі дезинфікуючі гігієнічні серветки. Учіться самі і вчіть дітей – якщо немає хустки, кашляти не в долоню, а в лікоть.
У верхніх дихальних шляхах постійно утворюється слиз. Він забезпечує функціонування імунітету – захист слизистих оболонок. Якщо слиз і слизисті оболонки пересихають, віруси з легкістю долають захисний бар`єр, і людина захворює. Тож зволожуйте слизові оболонки. Для цього треба: 1 чайна ложка звичайної солі на 1 літр кип`яченої води. Заливаєте в будь-який флакон і регулярно пшикаєте в ніс. З тією ж метою можна купити в аптеці фізіологічний розчин або готові солоні розчини для введення в носові ходи – салин, аква маріс, хумер, маример тощо. Також лікарі радять користуватися кредитними картками, адже паперові гроші – джерело інфекції.
Поради:

 Не торкайтеся руками обличчя, носа, рота та навіть вух.
 Двічі на день полощіть горло солоною водою. Коли інфекція ще не діє – її можна змити. До речі, принцип всім відомого препарату "Таміфлю" також – "змити".
 Хоча би раз на день бажано прочищати ніс та носові ходи. Для цього треба вдихнути носом воду й одразу видути ніс.
 Допоможіть своїй імунній системі вітаміном С та цинком у таблетках.
 Пийте якнайбільше теплої рідини. Вона змиє інфекцію в живіт і таким чином знищить її.
 Не завадить і риб’ячий жир (вітамін Д3). Щоб підвищити імунітет, його слід приймати по одній столовій ложці на день.

Як лікуватися:
 Не примушуйте хворого їсти. Якщо просить (якщо хочеться), давайте легку, вуглеводну, рідку їжу.
 Пийте багато. Температура рідини має дорівнювати температурі тіла. Компоти, морси, чай, відвари родзинок, кураги.
 При ураженні верхніх дихальних шляхів (ніс, горло, гортань) жодні відхаркувальні засоби не потрібні – вони тільки підсилять кашель. Захворювання нижніх дихальних шляхів (бронхіти, пневмонії) не мають до самолікування жодного стосунку. Тому самостійно жодних "лазолванів-мукалтинів".
 Забудьте про антибіотики. Вони не зменшують, а збільшують ризик ускладнень.

Як турбуватися
про хворих вдома?
 Ізолюйте хворого від інших членів родини. Виділіть йому окремий посуд.
 Прикривайте свій рот та ніс, коли спілкуєтеся з хворим. Одягніть захисну маску.
 Ретельно мийте руки з милом після кожного контакту з хворим.
 П’ять разів на день провітрюйте приміщення, де знаходиться хворий.

Коли треба звернутися
по медичну допомогу?
 Якщо ви відчуваєте задуху чи утруднене дихання.
 Коли висока температура не спадає впродовж двох днів.
 Судоми.
 Якщо у вас нестримний сухий кашель, біль у горлі, нежить. 
Ольга Ковпашко-Колеснікова
5-11-2009, 10:54
Коментарів 0 Переглядів 1 638

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.