Танці та вокал – поза конкуренцією
Найпопулярнішими у місті залишаються танці всіх напрямків – бальні, спортивні, народні, сучасні. Групи зазвичай навіть налічують більше дітей, ніж передбачено нормативами. І відвідують заняття майбутні танцюристи ретельно, не залишаючи впродовж року. Навіть доводиться проводити відбіркові конкурси, а впродовж навчання відсіювати тих, хто не надто хоче займатися.
Особливе зростання інтересу до танців спостерігається протягом останніх двох років. Вони стали модними серед дітей і дорослих після успіху на телебаченні шоу "Танці із зірками". Найпопулярніші – бальні.
Іншим популярним гуртком художньо-естетичного напрямку є вокальні студії. Так, у палаці "Юність Буковини" цього року навіть не будуть набирати нові групи – немає такої можливості, бо всі учасники минулого навчального року виявили бажання продовжувати займатися.
Вокальні студії завжди мали великий попит завдяки успіхам буковинців на українській естраді. Зокрема вокальний ансамбль "Барви" міського Палацу дітей і юнацтва може пишатися такими своїми вихованцями, як Ані Лорак, Катя Бужинська, Марта та інші.
Старшокласниць навчатимуть робити макіяж та манікюр
Будинок творчості дітей та юнацтва у Садгорі завжди вирізнявся найширшою програмою напрямків роботи. У новому навчальному році там працюватиме 27 гуртків, у яких зможуть займатися понад 820 дітей. Таку кількість вихованців Будинок уже не може розмістити, тож заняття проводитимуть ще у двох школах.
Щороку в закладі відкривають нові гуртки. Так, минулого року почав працювати гурток "Краса і здоров’я", розрахований на старшокласниць. Дівчат навчали таких корисних у дорослому житті речей, як основи масажу і макіяжу, педикюру та манікюру.
А у нинішньому році починають працювати нові напрямки – "Господарочка" та "Юні квітникарі". Діти працюватимуть на дослідній ділянці Будинку творчості, їх навчатимуть городництва та розведення квітів.
До традиційних і дуже популярних видів танцю цього року додається новий – оздоровча аеробіка.
Садгірський будинок залишається єдиним місцем у Чернівцях, де дітей навчають бджолярства. Продовжує також тут працювати гурток повітряних зміїв – його вихованці також допомагають своєму знаменитому керівнику Леоніду Ковальчуку будувати справжній літак.
У літературному гуртку виховуватимуть майбутніх письменників
У міському Палаці дітей і юнацтва завжди спеціалізувалися на творчих гуртках. Крім традиційних прикладних, образотворчих і дизайнерських студій, тут навчають акторської гри, журналістики.
А у новому навчальному році, крім вже звичних, почне діяти літературна студія.
– Будемо навчати дітей азів літературної майстерності, – розповіла заступник директора Палацу Олена СЕМЕНЮК. – Обов’язково запрошуватимемо на зустрічі з вихованцями відомих письменників.
Уже не перший рік працює Театр юних чернівчан. А минулого року відкрився Театр анімації. Його актори вчаться грати лялькові вистави та свого роду мультфільми з використанням відповідних декорацій. Взимку до Нового року театр підготував виставу "Зима на Шептицького, 10", де важливим елементом вистави стала гра світла і тіні.
Позашкільний навчальний рік розпочинається 15 вересня. Цього дня з 15.30 міський Палац дітей і юнацтва проводить свято відкритих дверей, під час якого ознайомить усіх відвідувачів з роботою своїх гуртків і студій.
КОРИСНІ АДРЕСИ І ТЕЛЕФОНИ
Обласний центр естетичного виховання "Юність Буковини"
вул. Червоноармійська, 5, тел. 52-19-33.
Міський Палац культури
площа Театральна, 5, тел. 52-30-36.
Міський Палац дітей і юнацтва
вул. Шептицького, 10, тел. 52-24-74.
Міський культурно-просвітницький центр
вул. Руська, 222, 57-16-23.
Клуб юних техніків "Кварц"
вул. Головна, 220, тел. 4-40-32.
Будинок творчості дітей і юнацтва
вул. Демократична, 5, тел. 56-04-41.
Центр дитячої та юнацької творчості
вул. Головна, 224, тел. 4-75-49
Радить фахівець
Запишіть малюка на кілька секцій, щоби він обрав улюблену
Світлана Літвінова, ПЕДАГОГ ГІМНАЗІЇ №3:
Щоби зрозуміти, який гурток підходить вашій дитині, потрібно постійно спостерігати за нею. Ви повинні помітити схильність вашого малюка до малювання, конструювання, співів чи танців. Відповідний гурток і обирайте.
– Записувати дитину до гуртків варто з чотирирічного віку. Звісно, варто враховувати думку малюка, який гурток йому подобається, але в такому віці дитина навряд чи визначиться зі своїми уподобаннями. Тому часто батьки записують дитину до кількох гуртків одночасно, і вона вже сама потім визначається, що їй до вподоби.
– Якщо ви мрієте, щоби ваша донечка танцювала, можете півроку поводити її на танці. Можливо, їй сподобається і вона почне із задоволенням відвідувати заняття. Але якщо помітите, що дитина з неохотою відвідує їх, плаче – не змушуйте її. Значить, танці їй не підходять. Порадьтеся з лікарем, як впливатимуть обрані заняття на стан здоров’я дитини. Для запису до більшості спортивних секцій знадобиться довідка від лікаря.
Юного спортсмена запишіть на більярд чи бокс
З першого вересня починаються заняття у спортивних школах. Упродовж місяця набирають групи – зазвичай до першого жовтня, хоча записатися до секції школярі можуть впродовж усього року.
У державних школах заняття безкоштовні
– Усі заняття у наших школах – безкоштовні, – розповів начальник міського управління фізкультури і спорту Святослав ДЯКОНЮК. – За кошти бюджетів різних рівнів ми повністю забезпечуємо школи обладнанням і спортивним інвентарем, юні спортсмени повинні лише купувати собі форму. А найкращих учнів, які потраплять до збірних області, участю у змаганнях та частково формою теж забезпечує бюджет.
У секції більшості видів спорту набирають дітей віком від 10 років, а іноді й старших (бокс, пауерліфтинг). Але в окремих видах, де навантаження менші (настільний теніс), можуть формувати і групи з молодших школярів. Традиційно молодші групи – нині з хлопчиків 2002 року народження – набирають для занять футболом.
Найбільшою проблемою для дитячо-юнацького спорту Чернівців є приміщення. Типових спорткомплексів у нас небагато, тож доводиться займатися в пристосованих приміщеннях, залах загальноосвітніх шкіл. Однак і далеко не у всіх звичайних школах – особливо в центральній частині міста – є достатні за розмірами спортивні зали і стадіони.
Втім, не все так погано. Про це свідчать значні успіхи наших юних спортсменів на українських та міжнародних змаганнях.
Одні вибирають зали, інші – тренерів
Проблема вибору секції для дитини стоїть перед батьками досить гостро. Адже через зайнятість на роботі не завжди є можливість водити дитину на заняття.
– Досить часто батьки возять дітей на заняття навіть через усе місто, аби лише до певного тренера, – розповідає в. о. директора ДЮСШ міськспортуправління Тамара ТАНАСІЄНКО. – Трапляється, на заняття записуються і діти з прилеглих до Чернівців сіл, яким потрібно чимало часу на дорогу. Але найчастіше батьки на початковій стадії занять обирають зал, який знаходиться ближче до домівки чи школи, щоби дитина менше часу витрачала на добирання. А вже з часом діти самі вирішують, чи їм до найближчого залу ходити, чи до певного тренера.
Спорт розвивається не лише в ДЮСШ
Поряд із традиційними видами спорту, які культивують у ДЮСШ, у Чернівцях розвиваються й інші – у приватних структурах і клубах.
Наприклад, чималої популярності зараз зажив більярд, існує школа і для юних. Торік відкрився приватний фехтувальний клуб, власник якого має намір відродити цей аристократичний вид спорту в Чернівцях. Проводяться приватні заняття зі спортивних танців, аеробіки, східних єдиноборств, на трасі суперкросу можна позмагатися в автомобільних перегонах.
З’являються й екзотичні види – нещодавно відкрився клуб спортивного бриджу.
Спортивні секції
ДЮСШ міськспортуправління
(вул. Шептицького, 23,
тел. 52-40-97)
Легка атлетика, спортивне орієнтування, пауерліфтинг, оздоровча гімнастика, стендова стрільба, карате, теніс настільний, шахи.
ДЮСШ №1
(вул. Сучавська, 2,
тел. 52-81-09)
Баскетбол, бокс, футбол, художня гімнастика, настільний теніс, шахи.
ДЮСШ №2
(вул. Федьковича, 13,
тел. 3-62-41)
Боротьба вільна, легка атлетика, теніс настільний, футбол.
Обласна ДЮСШ
(вул. Стасюка, 6, тел. 3-22-63)
Боротьба вільна, волейбол (дівчата), художня гімнастика, гандбол, теніс, катаре, бокс, спортивне орієнтування.
ДЮСШ "Гарт"
(вул. Б. Хмельницького, 47, тел. 52-33-47)
Бокс, боротьба вільна, пауерліфтинг, футбол.
Обласна ДЮСШ "Спартак"
(вул. Кафедральна, 12/4, тел. 52-51-48)
Стрільба з лука, велоспорт-маунтенбайк, велоспорт-ВМХ, легка атлетика, футбол.
ДЮСШ "Колос"
(вул. Шевченка, 41,
тел. 55-45-53)
Бокс, велоспорт-шосе, велоспорт-маунтенбайк, велоспорт-ВМХ, легка атлетика, спортивне орієнтування.
ДЮСШ "Авангард"
(вул. І. Франка, 25,
тел. 52-70-78)
Футбол, бокс, боротьба самбо, дзюдо, легка атлетика, спортивне орієнтування, рукопашний бій, спортивні танці, стрільба з лука, панкратіон.
ДЮСШ №4
(вул. Підкови, 18А,
тел. 59-38-38)
Боротьба вільна, волейбол, дзюдо, легка атлетика, спортивний туризм, футбол.
ДЮСШ міськспортуправління з футболу
(вул. Шептицького, 23,
тел. 52-40-97).
СДЮШОР зі стрільби з лука
(вул. Б. Хмельницького, 47, тел. 52-71-62).
СДЮШОР з хокею на траві
(вул. Університетська, 50, тел. 52-34-92).
ДЮСШ "Юний спартаківець"
(вул. Кафедральна, 12/4, тел. 52-51-48)
Пауерліфтинг, бейсбол, настільний теніс, хокей
на траві, бокс, спортивне орієнтування.
3-09-2009, 11:40
0
19 764