RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«Через «шумахерів» не випускаємо дітей на перерві»

Напередодні першого вересня кореспонденти "МБ" чергували біля пішохідних переходів неподалік шкіл. Усі перехожі в один голос запевняли: діти не можуть безпечно почуватися, навіть переходячи дорогу за всіма правилами.
Смерть чотирикласника нічого не навчила водіїв
На тротуарі біля пішохідного переходу навпроти школи №6 знаходиться хрест – два роки тому під час літніх канікул на "зебрі" збили чотирикласника. Після трагедії перехід обладнали й "лежачим поліцейським", і світлофором.
"Сигнал світлофора водії ігнорують, а "лежачого поліцейського" переїжджають на високій швидкості, – розповідає заступник директора з навчально-виховної роботі ЗОШ №6 Сергій ХАМУЛА. – Минулої осені ми були свідками ДТП на цьому ж переході. Збили дівчину. Вона переходила дорогу правильно, автомобіль мчав і зачепив ручку її сумки. Дівчина впала на капот. Навесні на цій самій "зебрі" ледь не збили нашу ученицю п’ятого класу. Бідолашна так плакала"...
Заступник директора вважає, що для безпеки на переході треба поставити стаціонарний пост ДАІ, патрулювати цей відрізок дороги. Щопонеділка на виховній годині школярам розповідають про безпеку руху. А батькам радять переводити дітей через дорогу.
– Не лише в переходах справа, – каже жителька вулиці Комарова Галина Іванівна. – Ще коли виховувала своїх дітей, на дорогах було безпечніше. Тепер тільки й чути про аварії. Культура водіїв дуже низька – агресивні, не поступаються одне одному, підрізають. Треба жорстоко карати, і навіть не штрафами, бо хто має гроші, може відкупитися й продовжувати поводитися вседозволено.
У нас не прийнято пропускати пішохода
Пішохідний перехід на проспекті Незалежності поблизу гімназії №1 став безпечнішим після встановлення "лежачого поліцейського". Перехожі запевняють, що тепер легше перейти дорогу, та своїх дітей до гімназії ведуть за руку аж до п’ятого класу.
– Моїй дитині вісім років, та я її боюся відпустити саму навіть у магазин навпроти, – розповідає гостя міста, киянка Наталя. – Чернівецькі вулиці за рівнем небезпеки нічим не поступаються столичним. Інша справа у Львові та в Івано-Франківську! Там навіть не треба чекати, щоби тебе пропустили на переході.
– "Лежачі поліцейські" тут встановили після того, як збили на переході нашу ученицю другого класу, – каже педагог-організатор гімназії №1 Галина ІЛАРІОНОВА. – Це було п’ять років тому, зараз дівчинка навчається в сьомому класі. Перехід зараз став безпечнішим, але краще було б, якби на цьому місці встановили й світлофор.
Найбільша школа міста – без "зебри"
Найгіршою ситуація виявилася біля ЗОШ №27. На недобудованій дорозі по вулиці Воробкевича безперервно їдуть автомобілі. Дорога офіційно ще не відкрита – ні знаків на ній, ні світлофорів. Як повідомили у відділі транспорту міськради, облаштують дорогу, коли будуть кошти, а цього року грошей годі й чекати.
– Через цих "шумахерів" на перервах дітей намагаємося на вулицю не випускати. За 20 хвилин перерви діти ж хочуть і в спорткомплекс "Олімпію" збігати, і в парк, – каже заступник директора з виховної роботи ЗОШ №27 Олена СКРИПНИК. – А все через те, що дорога біля школи жахлива. Із цього приводу ми вже писали звернення – безрезультатно. Здається, що чекають, щоби сталася трагедія, доки візьмуться за цю дорогу. Просимо батьків, щоби безперестанку нагадували дітям не перебігати цю ділянку дороги. Лише перерва – учителі стають на вікна, а охоронець – на двері. Щоби лишень хтось не вибіг зі школи!
Антоніна БАБЧУК

Поради
не переходьте дорогу одразу ж після того, як загорілося зелене світло світлофора – машини, що рухаються на великих швидкостях, можуть не встигнути загальмувати;
перш ніж вийти на проїжджу частину, дайте знак водіям, щоби це не було для них несподіванкою;
за можливості уникайте місць, де немає прямої видимості як для пішохода, так і для водія;
переходячи дорогу в компанії іншої людини, будьте особливо уважні. Не довіряйте свою безпеку попутникові, оскільки він, як правило, несвідомо розраховує на вас;
під час переходу вулиці в погану погоду зніміть із голови капюшон, який обмежує боковий огляд;
не зволікайте перед автомобілем, який несподівано з’явився перед вами. Або одразу ж зупиніться, або продовжуйте розпочатий рух;
якщо аварії не уникнути й ви бачите, що за два-три метри на вас мчить автомобіль, єдиний доцільний рух, який можна встигнути зробити, – повернутися до автомобіля боком, а ще краще спиною. Можна також стати навшпиньки – тоді шанси врятуватися та вижити значно зростуть (за винятком наїзду вантажівки). Коли людина інстинктивно повертається до автомобіля обличчям, бампер машини ламає їй ноги й відкидає потилицею на асфальт. Якщо повернутися задом до авто, людині варто лише різко зігнути ноги в колінах, і вона перекинеться через капот.
27-08-2009, 11:34
Коментарів 0 Переглядів 1 928

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



Друге пришестя … Блог Ярослава Волощука
Цю подію так очікували у світі, наче йшлося про друге пришестя Ісуса Христа
"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.