RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Чи варто сплачувати за послуги рієлтору, чого чекати від цін на нерухомість? Про це розповів читачам "МБ" голова міжнародного комітету Асоціації спеціалістів з нерухомості України Артур ОГАНЕСЯН. Днями він провів майстер-клас у Чернівцях.
– За що, власне, ми платимо рієлтору?
– Основне завдання рієлтора – продати нерухомість за максимально вигідною для продавця ціною. І саме власник нерухомості повинен оплачувати послуги рієлтора. У нас та інших пострадянських країнах побутує хибне уявлення про те, що рієлтору повинен платити покупець. Такого немає в жодній іншій сфері продажу. Це просто нелогічно. А зараз рієлтори в наших країнах зробили найголовнішим і найціннішим інформацію. І для того, щоби продати цю інформацію дорого, роблять так, щоб інформаційний простір був дуже забруднений, щоби кінцевий споживач не зміг самотужки докопатися до тієї адреси чи того об’єкта, який йому потрібен. Інша хитрість – рієлтори дуже люблять обгрунтовувати свої послуги тим, що вони перевіряють документи, гарантують тощо. З усією відповідальністю можу заявити, що це не рієлторська функція. Цим повинен займатися професійний ліцензований юрист.
– Тобто рієлтор повинен лише знайти покупця?
– Він допомагає виконати для власника нерухомості одну з найбільш складних і стресових процедур – продати об’єкт за максимальною можливою ціною. При цьому виставити на продаж, не завищивши ціни. Це дуже важливо – бо якщо ціну завищити, через певний час не залишиться навіть охочих оглянути нерухомість. Водночас рієлтор потрібен для того, щоби власник був переконаний, що зроблено все можливе, щоб усі охочі купити цей об’єкт його оглянули. І що серед них знайдено того, хто пропонує максимальну вартість.
– Витрачені на посередника гроші окупляться ціною нерухомості?
– Абсолютно. Власник заплатив рієлтору, скажімо, п’ять відсотків, але він виграв, бо без посередника продав би дешевше. Більше того, я стверджую, що зараз на кризовому ринку власник продасть дешевше.
– Як радите обирати рієлтора?
– Людині як замовнику послуги рієлтор повинен сподобатися. Наразі інших способів немає – професія рієлтора у нас, на жаль, не ліцензована. Повинно викликати підозру, якщо рієлтор надто нав’язливий і балакучий. Якщо ж він коректно уточнює ваші побажання і розповідає абсолютно спокійно, як саме буде відстоювати ваші інтереси, – це вже професіоналізм. Переконайтеся в надійності агентства, дізнайтеся, скільки років воно працює на ринку. Звертайтеся до рієлтора, який знає ринок. Якщо він не в курсі цін і тенденцій – навіщо він потрібен? Краще вже самому почитати пресу і зробити власний аналіз. Не соромтеся ставити рієлтору запитання: від кого він отримує гроші, скільки покупець платить чи скільки продавець отримує на руки? Тобто перевіряйте, щоб вас не обманули.
– Чого чекати від ситуації на ринку нерухомості?
– Є передумови вважати, що ринок далі буде знижуватися. Восени можливе чергове здешевлення. Принаймні ринок нерухомості не подає ознак стрімкого виходу з кризи.
– Як чинити тим, хто хоче продати чи купити нерухомість. Варто це робити зараз?
– Якщо маєте потребу зараз покращити свої житлові умови, отже, треба зараз продавати житло і купувати нове. Але якщо є можливість нині не продавати, немає в цьому термінової потреби – не продавайте. Є можливість зачекати з покращенням житлових умов, бо немає іпотеки – зачекайте відновлення кредитування. Зараз час лише для мотивованих угод. Наразі ніхто не знає, що буде в найближчі півроку. Закликаю не вірити жодним прогнозам, а вірити лише своїм відчуттям і своїм потребам.
– Чому в Чернівцях квартири дешевшають повільніше, ніж у Києві?
– Мене, чесно кажучи, приємно потішило, що у вас зберігається попит на нерухомість. Це означає, що Чернівці, на відміну від дуже багатьох регіонів України, перебувають у більш сприятливих умовах. Я не підтримую ці популістські віяння, коли кричать, мовляв, хто може собі дозволити купити таке дороге житло, житло повинно бути доступним... Відповідаю на це: якщо ви хочете доступне житло, вирушайте до міста Грозного. Або є ще Макіївка Донецької області – там теж дуже доступні квартири, що стоять взагалі нікому не потрібні. Якщо ж у місті тримаються ціни на нерухомість, якщо є попит, це означає, що місто хороше. Це класно, це підтверджує, що в цьому місті варто жити.
Надія МАКУШИНСЬКА
27-08-2009, 11:10
Коментарів 0 Переглядів 5 602

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



Друге пришестя … Блог Ярослава Волощука
Цю подію так очікували у світі, наче йшлося про друге пришестя Ісуса Христа
"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.