На базарах можемо побачити близько десятка найменувань меду. Про особливості виготовлення основних сортів меду та про цілющі властивості кожного з них розповів Борис БАСЬ, пасічник з тридцятирічним стажем із Вашківців.
– Виготовляю чотири сорти меду. Є травневий, з білої акації, з липи, а також гречаний. Травневий мед складається з найрізноманітніших весняних квітів. Відкачують його перед цвітінням білої акації. Це роблять для того, щоби білоакаційний мед був чистим. Мед із білої акації особливий. Наприклад, у гречаному меді багато заліза, він добре впливає на серце, відновлює червоні кров’яні тільця і очищає судини. Акацієвий мед майже білого кольору, містить багато фруктози і глюкози, цілюще впливає на шлунок та горло.
Однаково корисним, за словами пасічника, є як відкачаний мед, так і мед у стільниках. Це залежить від того, кому в якому вигляді його подобається вживати.
Михайло САЛІТРА
НА ЗАМІТКУ
Незважаючи на те, що мед майже на 80 відсотків складається з цукру, його сорти відрізняються не тільки за кольором, консистенцією, ароматом, але і за смаком. Серед найбільш поширених сортів меду є такі:
Акацієвий мед вважають найкращим у поціновувачів і гурманів, колір його майже прозорий з легким жовтуватим або зеленуватим відтінком. Такий мед дуже рідкий і повільно кристалізується. Рекомендується як засіб від безсоння, корисний для шлунково-кишкового тракту і нирок.
Мед із донника (буркуна) має ніжний смак і аромат з ванільними нотками. Зазвичай прозорий або світло-жовтий, після кристалізації набуває білого відтінку. Вважають одним з найкращих сортів меду, іноді його називають навіть "царським". Відмінний засіб для профілактики і лікування варикозного розширення вен, застудних захворювань і головного болю.
Каштановий мед збирають у південних районах, його колір варіюється від бурштинового до темно-коричневого. Має специфічний смак з гірчинкою і сильний трав’яний аромат. Особливо багатий на мінерали та ензими.
Липовий мед, мабуть, найвідоміший. Для нього характерний світло-жовтий колір з білуватим відтінком. Має ніжний смак, залежно від місця збору може мати легку гірчинку. Чудовий засіб для лікування і профілактики всіх видів застудних захворювань і астми.
Травневий мед (або мед з різнотрав’я) не має яскраво-вираженого смаку, але володіє багатим букетом і поєднує в собі корисні властивості декількох рослин. Такий мед ідеальний для повсякденного використання, для загальної профілактики організму і зміцнення імунітету.
27-08-2009, 11:09
0
5 760