Попри кризу попит на книги зростає. Власники книгарень стверджують, що буковинці розкуповують краєзнавчу, історичну та дитячу літературу.
– Улітку найбільше купують краєзнавчу літературу, – каже директор книжкового магазину "Букініст" Марина ЛІБАНОВА. – Вона завжди добре продається, а влітку ще краще. Однак у Чернівцях не вистачає цієї літератури. До 600-річчя видавництва попрацювали, а зараз продаємо залишки. Хоча і на 600-ліття не було того асортименту, якого потребує наше місто. Також Чернівці потребують багатомовної краєзнавчої літератури. Наше місто відвідують іноземці і просять краєзнавчу літературу російською, німецькою, французькою, іспанською, італійською мовами.
Має попит дитяча, а також навчальна шкільна книга. Відчувається неабиякий бум на дитячі енциклопедичні книги. Завжди був і буде читач бульварної літератури. Якщо говорити про дітей, то з’явилося нове покоління юних читачів. Якщо колись діти читали комікси, то зараз вони хочуть читати розумну літературу. Зростає необхідність у знаннях.
Покупці продовжують шукати раритетні книги. До магазину здають цілі наукові бібліотеки. Цінними вважають академічні видання. Так, тридцять томів Чарльза Діккенса простояли у магазині лише два дні.
– Люди справді хочуть читати більше краєзнавчої літератури, – каже офіс-менеджер видавництва "Букрек" Альвіна ІХІМЧИШИНА. – Так, у нас з’явилася новинка – книга краєзнавця Світлани Біленкової "Архітектура Чернівців" (орієнтовна вартість – 200 гривень). Серед інших новинок – книга "З української старовини" енциклопедичного характеру.
Продавці-консультанти книжкових супермаркетів зауважили, що люди особливо цікавляться фантастикою, російською класикою та міфами різних народів. Люди середнього та похилого віку виявляють інтерес до літератури про події часів Другої світової війни. Дівчата часто запитують про книги світських левиць та мемуари. Фаворитами студентів залишаються Пауло Коельо, Ден Браун, українська постмодерністика та фахова література. Останнім часом особливо зріс попит на бізнесову літературу. Дивують продавців книг читацькі смаки дітей, які просять спеціалізовану літературу про кораблебудування чи конкретний різновид метеликів.
Щодо цін, то більшість вітчизняних видавництв не вдавалися до подорожчання з минулої осені. "Більшість українських видавництв не підвищували ціни на книги з осені минулого року, в інших книги подорожчали на 10 відсотків, – каже Марина Лібанова. – Трохи дорожчають російські книги, можливо, це пов’язано із транспортуванням, митницею. А загалом у нас немає такого, щоби людина зайшла і сказала: "Це дорого". Якщо людина хоче купити, вона купить. Єдине, що вона може не розуміти, чому ця книга стільки коштує". n
Валерія ЧОРНЕЙ
27-08-2009, 11:07
0
1 966