Традиція носити вишиванки повертається – сорочки частіше купують для родинних, релігійних та державних свят. Вишита сорочка у поєднанні з джинсами, баярком та тайстрою зажила неабиякої популярності серед молоді. Люди вигадують найрізноманітніші крої вбрання і просять вишивальниць прикрасити їхній одяг.
– На одному з весіль вишиванка була таким собі дрес-кодом для гостей свята. До нашого салону приходили вдягатися до свята всією сім’єю, – каже власниця магазину "Оберіг" Ірина РЕПКА.
– Приємно, що у людей пробуджується національних дух, – продовжує Ірина. – Чимало людей шукають собі сорочку до весілля, це стосується як самих молодят, так і їхніх батьків та свідків. До Дня незалежності також купують собі сорочки.
Тут немає ніяких обмежень. Кожен вибирає собі вишиванку до смаку. Хтось хоче блакитну, щоби пасувала до очей, інші – виключно класичну – вишиту червоно-чорними нитками. Найдорожчими та більш ходовими зараз є домоткані сорочки, вишиті білим по білому. Щодо візерунків, то переважають гуцульські мотиви. Буковинські дуже квітчасті, їх замовляють значно менше. Сорочки шиємо з льону та шифону. Є й прихильники чорних сорочок, вони оригінальні та практичніші.
Заробітчани є нашими
найбільшими замовниками. Українські вишиванки розходяться по всьому світу. Це не лише гарний подарунок, а й святковий одяг, який буде доречним для будь-якої події.
Вартість сорочок різна – чоловікам домоткана вишиванка обійдеться від 300 до 800 гривень, жіноча – від 300 до 900 гривень, а дитяча – в залежності від розміру 140-150 гривень.
Якось до нас заходила вчителька, придбала вишиванку. Через певний час почала водити своїх учнів. Просила, щоби й вони бодай на останній дзвоник вдягли українське вбрання.
НА ЗАМІТКУ
Громадська організація "Український молодіжний собор" закликає українців 21 серпня прийти на роботу у вишиванках. Про це повідомляє прес-служба організації.
Антоніна БАБЧУК
21-08-2009, 10:02
0
8 916