RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » Навігатор не дасть заблукати

Кожен, кому траплялося їздити автомобілем в далеку дорогу, знає, як іноді важко зорієнтуватися в незнайомому місці. А особливо – у великих містах. Паперові карти в таких випадках не рятують, зате допоможе GPS-навігатор – прилад, який не лише дорогу вкаже, а й обере найоптимальніший маршрут та надасть чимало корисної інформації.
– Насамперед навігатор допоможе зорієнтуватися в незнайомому місці, – розповіли в одному з чернівецьких магазинів автомобільних аксесуарів. – Наприклад, у мегаполісі. Так, можна задати потрібну адресу, а навігатор покаже маршрут, буде його відстежувати під час руху, а також підказувати повороти, наближення до світлофорів і перехресть.
I карта, і довідник
Однак прилад стане в нагоді не лише як карта. Навігатор – це невеликий комп’ютер, у базі даних якого міститься чимало різноманітної інформації. Зокрема адреси магазинів, ресторанів, автозаправок, готелів, медичних закладів та багато іншого.
Працівник магазину Сергій демонструє роботу приладу. Його карта містить не лише детальну схему доріг Чернівців, а й місця розташування пам’яток архітектури, адресу музеїв і театрів. На моніторі з’являється адреса потрібного об’єкта, напрямок руху та відстань. Особливо доречним прилад стане під час мандрівки за кордоном, адже він надасть усю необхідну інформацію зрозумілою мовою.
Власне навігатори бувають різних видів, і їх не обов’язково встановлюють в автомобілях. Їх також можуть використовувати туристи, в тому числі й портативні для пішохідних маршрутів, рибалки на човнах, щоби знайти точне місце, де раніше добре клювала риба, – вони працюють від батарейок чи акумуляторів. Також існують мото- і велонавігатори для відповідних видів транспорту.
Автомобільні навігатори повинні служити насамперед водіям. Прилади кріплять на скло біля торпеди, живлення забезпечується від "прикурювача". Батареї після зарядки вистачає на кілька годин роботи.
Найголовніше, що повинен мати навігатор, – програмне забезпечення. Іншими словами, без якісної карти прилад жодної користі не принесе. Саме наявність детальної карти України і повинна бути головним критерієм при виборі навігатора.
Із цим можуть виникнути певні проблеми. Адже якщо детальну карту Європи з усіма дорогами і найменшими населеними пунктами містить кожен – навіть найдешевший навігатор, то з Україною – справи трохи гірші. Зазвичай на карті є лише шляхи та великі міста. Тобто населені пункти є всі, але без вулиць, будинків і закладів. Більшість моделей, які продають на ринках, саме такі.
Водночас офіційні дистриб’ютори пропонують більш повне програмне забезпечення і готові його регулярно оновлювати. Зрозуміло, що нові дороги у нас з’являються рідко, зате постійно збільшується база даних – відкривають нові кафе, супермаркети тощо.
Вартість залежить
від дюймів
Ціна навігатора залежить від розмірів та призначення. Найдешевші – портативні. Вони можуть коштувати навіть менше 100 доларів. Автомобільні – дорожчі, найпоширеніші з них мають монітор 3,5 та 5 дюймів і коштують більше тисячі гривень. Існують і більші – з монітором 7 та 14 дюймів, вартість яких може перевищувати тисячу доларів.
Світ рухається вперед, і навігатор зараз може виконувати дедалі більше нових функцій, перетворюватися на справжні мультимедійні комплекси. Наприклад, можна переглядати фото і за допомогою вмонтованої системи Bluetooth розмовляти по телефону. А нещодавно у Москві стала доступною послуга "Навігатори з пробками" – спеціальний сервіс, який інформує водіїв про затори, що утворюються на вулицях мегаполісу.
Щоправда, щоби скористатися GPS-навігацією, не обов’язково купувати саме цей вузькоспеціалізований прилад. Відповідне програмне забезпечення можна встановити в ноутбук, кишеньковий комп’ютер і навіть деякі моделі мобільних телефонів. У такому разі потрібна буде лише додаткова антена для прийому сигналу від супутника.
НА ЗАМІТКУ
GPS, Система глобального позиціонування (англ. Global Positioning System) – сукупність супутників, обладнаних радіочастотним приймально-передавальним обладнанням та запущених на замовлення військового відомства – Управління оборони США, які використовують для визначення розташування об’єкта на поверхні Землі під час наведення ракет на ціль та координації пересування підрозділів авіаційного, морського і наземного базування.
Військове відомство США дозволило цивільним користувачам використання системи з меншою точністю. Використовуючи GPS-приймач, можна точно визначити розташування та координати на поверхні Землі.
Ігор ДОВГАНЬ
20-08-2009, 12:29
Коментарів 0 Переглядів 1 927

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.